top of page

Всесвітній день прав людини у Дніпрі

10 грудня 2016 року, у Всесвітній день прав людини, у  Дніпрі відбувся дебатний турнір. Теми Регіонального  дебатного  турніру  у Дніпрі  були присвячені розумінню прав людини та навичкам адвокації.  Школярі та студенти мали можливість поспілкуватися з Оксаною Сірук, спеціалістом з прав людини моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. На питання пані Оксани: «Що для вас є права людини?», присутні відповідали по-різному, але контекст відповідей був спрямований на наголошені важливості знання своїх прав, їхнього розуміння та можливостях, які відкриває правозахист.

 

Галабурда Надія - канд. юр. наук, доцент кафедри адміністративного та кримінального права ДНУ, привітала учасників зі святом та запропонувала задуматися над тим, чим кожний може допомогти іншим у правозахисті. Грушецький Богдан - канд. політ. наук, доцент кафедри міжнародних відносин ДНУ імені Олеся Гончара розповів про витоки Загальної декларації прав людини та як важливо цінувати власні права та вміти їх відстоювати. Столяренко Георгій, вчитель історії НВК № 139, науковий співробітник музею АТО м. Дніпра,  наголосив на тому, що варто пам’ятати про сучасні виклики та з розумінням ставитися до власного оточення. Владислав Синицький, член ГО «Нове бачення», переселенець з Криму, наголосив на важливості викладання прав людини для молоді і запропонував учасникам розширювати коло дебатерів, активно використовуючи соціальні медіа. Вероніка Комісар, член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», говорила про те, що хоче, щоб її діти жили в правовій державі, і саме тому, вона брала активну участь у подіях Революції Гідності, тому побажала учасникам наполегливо вивчати права людини, щоб вміти їх відстоювати у разі потреби.

 

Турнір розпочався з майстерні, в ході якої відбулися демонстраційні дебати (формат Карла Поппера з полісі кейсом) з покроковим аналізом. Учасники заходу мали можливість не тільки бути слухачами дебатів, але й наводити власні коментарі, як покращувати аргументацію. Дебатери молодшої ліги розглянули питання захисту прав школярів, а учасники старшої ліги запропонували власні соціальні проекти, які були направлені на  захист прав дитини та забезпечення їхніх інтересів у своєму оточенні. В ході турніру відбулося 2 дебатних раунди за підготовленими темами.

Теми турніру :

для учнів 6-9 класів - формат Карла Поппера:

«У сучасній школі домашні завдання мають бути скасовані».

 

для учнів 9-11 класів - формат Карла Поппера з полісі кейсом:

загальна тема «Вчимося бути активними громадянами» була представлена окремими кейсами:

1. Школа має бути доступною для людей з особливими потребами;

2. Приховане насильство. Допоможемо захистити свої права;

3. Тема, яка відповідає пріоритетам турніру.

 

День пройшов активно та насичено. Головна думка, яка звучала протягом дня: «Я знаю власні права та розумію важливість правозахисту».

Отже, ще один дебатний день продемонстрував, що знання та розуміння прав людини дозволяє школярам використовувати такі моделі поведінки, які передбачають повагу до прав та думок інших, вміння виходити із складних життєвих ситуацій, захищати власні інтереси та протидіяти дискримінації і насильству.

Школярі у Дніпрі активно обговорювали як зробити місто чистим

 

19 листопада 2016 року, у Дніпрі відбувся Регіональний дебатний турнір для школярів. Громадська організація «Нове бачення» висловлює вдячність всім учасникам дебатного заходу – дебатерам, тренерам, суддям та батькам.

У турнірі взяли участь 18 дебатних команд з семи навчальних закладів: СЗШ № 4 (м. Підгороднє), ССЗШ №9, НВК №12, НВК №66, НВО №136, НВК №139, Міський юридичний ліцей. Учасники відкритого регіонального дебатного турніру обговорювали проблеми благоустроюміста. Дебатери молодшої ліги розглядали питання відповідальності за чистоту у місті, а учасники старшої ліги запропонували власні соціальні проекти, які направлені на покращення життя у місті. Під час майстерні для школярів, учасники обговорювали особливості ціннісних дебатів Карла Поппера з полісі кейсом та детально зупинилися на стратегіях спростування, а вчителі та судді взяли участь у майстерні з критеріїв суддівства.

 

В ході турніру відбулося 3 дебатних раунди за підготовленими темами:

• «Чистота у місті залежить від самих мешканців» - для учнів 6-9 класів (Формат Карла Поппера);
• «Зробимо місто чистим» - для учнів 9-11 класів (Формат Карла Поппера з полісі кейсом).

День видався емоційним та насиченим – школярі дебатували тричі у різних позиціях. Тренери та судді також активно обговорювали представлені кейси учасників та шукали аргументи для пояснень, чому саме було прийняте відповідне рішення. Для того, щоб розробити соціальний проект, який підтримають судді, треба не тільки добре розбиратися в запропонованій темі, але й зрозуміти що таке проект, які його складові, як досягти очікуваних результатів, як запропонований план дій зможе допомогти розв’язати проблему, які потрібні для цього ресурси. Навчитися створювати гарні соціальні проекти за один дебатний турнір неможливо, - цьому треба вчитися протягом певного часу. Але розробка проектів, а потім і їхня реалізація – це вміння, яке сьогодні так потрібно для реалізації реформ. Тому організатори вважають, що отриманий досвід для школярів буде сприяти розвитку у учнів навичок критичного мислення, аргументації та основ проектного менеджменту.

Ідеї щодо благоустрою міста, запропоновані учнями, високо оцінила гостя турніру - координаторка проекту ЄС/ПРООНН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Дніпропетровській області Олена Харченко та побажала учасникам не зупинятися на досягнутому та вдосконалювати власний досвід. Ложечка Ірина Анатоліївна, методист методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, яка була присутня на турнірі, побажала учням успіхів в оволодінні новими знаннями та дебатними навичками.

Регіональний дебатний турнір у Дніпрі

для школярів

Громадська організація «Нове бачення» запрошує навчальні заклади Дніпра та області  на Регіональний дебатний турнір, який відбудеться 19 листопада 2016 року у Гімназії № 12 (пр. Пушкіна, 75, м. Дніпро).

Одним з основних завдань дебатів є оволодіння учнями навичок переконливої аргументації та набуття досвіду участі у дискусії. В ході дебатного турніру кожна команда розгляне проблему з протилежних позицій, навчиться враховувати різні погляди та інтереси, що буде сприяти глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією.  Команди старшої ліги напишуть власні соціальні проекти, що дозволить дебатерам спробувати власні сили у проектному менеджменті. Навчання через дебати дозволяє розвивати у школярів навички критичного мислення та формувати активну громадянську позицію.

Теми відкритого  регіонального  дебатного  турніру  у Дніпрі  будуть присвячені проблемам  благоустрою міста. Дебатери молодшої ліги розглянуть проблеми відповідальності за чистоту у місті, а учасники старшої ліги запропонують власні соціальні проекти, які будуть направлені на  покращення життя у місті. В ході турніру  учасники відвідають тренінги з дебатних форматів Карла Поппера з ціннісним та полісі кейсами, а вчителі та судді візьмуть участь у  майстерні  з дебатних правил та критеріїв суддівства.  Турнір передбачає 3 дебатних раунди за підготовленими темами.

Теми турніру:

  • Для учнів 6-9 класів (Формат ціннісних дебатів Карла Поппера з полісі кейсом): «Чистота у місті залежить від самих мешканців»;

  • Для учнів 9-11 класів (Формат Карла Поппера з полісі кейсом): «Зробимо місто чистим» . 

 

Дата проведення: 19 листопада  2016 р.

Початок: 9:00

Місце проведення: м. Дніпро, Гімназія № 12 (пр. Пушкіна, 75)

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5wXvDlsXphOnXOHlJVB5nzVeUO6flU_Q-jeJvGe2DETbcsg/viewform?c=0&w=1

 

До зустрічі на турнірі!

Менеджер проекту – Авдєєва Ірина; тел. 050 969 98 24.

Шкільні дебати у Дніпрі 

15 жовтня 2016 р.

 

15 жовтня 2016 року, у м. Дніпрі відбувся Фестиваль дебатних клубів. Презентації дебатних команд, знайомство з новими форматами шкільних дебатів, нові обличчя та обмін досвідом - це тільки частина того, чим був насичений цей вихідний день. Учасники з Харкова, Запоріжжя, Дніпра, Підгороднього та Лозової активно обговорювали плани на майбутнє. Традиційно на таких святах відбуваються майстерні для дебатерів за різними віковими групами - для учнів 6-9 класів та 9-11, а також для тренерів та суддів. В ході Фестивалю команди представляли свої досягнення за минулий рік та ділилися історіями успіху. Так дебатний клуб "Форум" з НВК "Гімназія №12" розповідали про декілька поколінь дебатерів в їхньомцу навчальному закладі. У гімназії дебатами займаються учні 6-11 класів, керує клубом вчитель історії та правознавства Коваленко Людмила Іванівна, а її колеги - Якубовська Вікторія, Хмелевська Вероніка та Роженков Валентин є гарною командою тренерів та експертів. Презентації ЗСШ №55, Міського юридичного ліцею, ЗСШ № 123 м Дніпра та інших продемонстрували, що інтерес до шкільних дебатів з кожним роком зростає. Майстерні для школярів, тренерів та суддів проводили члени організації та тренери ГО «Нове бачення» - Олена Зима, Людмила Давлєтова, Олександр Шаньгін, Ірина Авдєєва. Школярі знайомилися з форматом Карла Поппера з використанням полісі кейсу. Такий формат дозволить дебатерам на майбутньому турнірі, який відбудеться 5 листопада 2016 року у Дніпрі, представити та захистити проект на суспільно важливу тему місцевої громади.

 

Судді та тренери обговорювали різні аспекти розвитку шкільних дебатів: для тих, хто тільки долучився до дебатного руху важливим була організація роботи дебатного клубу, знайомство з форматами та правила суддівства, більш досвідчених фахівців з дебатів турбували питання перспектив розвитку шкільних дебатів та залучення до дебатів вмотивованих педагогів та школярів. Крім того, оговорювалися можливості підтримки шкільних дебатів міською владою та проект розвитку дебатів у м. Дніпрі, запропонований депутатом Дніпровської міської ради Олександром Купрієнком, зверталася увага на його сильні та слабкі сторони. Володимир Скворець, доктор філософських наук, завідуючий кафедрою соціології ЗНУ та керівник дебатного клубу з 15-річним досвідом підкреслив, що шкільні дебати потребують підтримки з боку держави, але цим мають займатися тільки фахівці від освіти, бо саме вони здатні розвивати дитину та враховувати її вікові особливості, і тому, у навчанні дебатам варто обирати розумну та виважену політику. За результатами обговорення було складено лист до міського голови Дніпра Бориса Філатова. Учасники Фестивалю очікують на прийняття нового бюджету міста з урахуванням інтересів дебатної спільноти.

 

Громадська організація "Нове бачення" дякує за участь у Фестивалі всім школярам, студентам, батькам, викладачам шкіл та вищих навчальних закладів, які сьогодні жваво обговорювали проблеми шкільних дебатів. Особлива подяка адміністрації НВК «Гімназія № 12» та особливо її директору – Рудій Риті Миколаївні за гостинність та надані аудиторії для проведення Фестивалю.

 

Якою має бути програма шкільних дебатів?

13 жовтня 2016 р.

 

Про це говорили у студії Zabeba.li голова громадської організації «Нове бачення» Олена Зима та менеджер проекту з шкільних дебатів Ірина Авдєєва. На сайті проекту Zabeba.li можна прочитати:

«15 октября традиционно начинается дебатный год, и мы проводим фестиваль дебатных клубов в гимназии №12 Днепра, — сказала председатель ОО «Нове бачення» Елена Зима. – Мы – общественная организация и являемся единственными в Украине представителями образовательной дебатной международной организации IDEA (International debate education association). Дебатами занимаемся дебатами с 2007 года».

По словам организаторов турниров, финансирования от благотворительных фондов не хватает и деньгам горсовета были бы очень рады. «Такая поддержка должна быть осмысленной, — сказала менеджер дебатных проектов Ирина Авдеева. – Дебатная технология – это очень небезопасная технология. С помощью аргументов и переубеждения мы можем лоббировать любые законопроекты, которые могут быть полезны определенным группам».

При правильном использовании технологии, можно сформировать правильные ценностные ориентиры у детей и подростков. «Программа, которая предложена, скопирована с программы студенческих дебатов и предназначена для парламентских дебатов, — сказала Елена Зима. – То, что хорошо для студентов, может быть не очень хорошо для школьников.  Для школьников есть мировой стандарт дебатов». Участницы пресс-конференции предложили свой вариант такой программы. Ознакомиться с ним можно здесь.

На пресс-конференцию пришел президент ВМОО «Федерация дебатов в Украине» Игорь Бобрышев, который принимал активное участие в разработке данного проекта. Он рассказал, что у него большой опыт в работе с участниками дебатов разных возрастов. По завершении между экспертами дебатного движения состоялся интересный и насыщенный разговор».

Подробиці на сайті: 

http://zabeba.li/news/stoit-li-tratit-18-mln-byudzhetny-h-griven-na-razvitie-debatnogo-dvizheniya-v-dnepre-2

Фестиваль дебатних клубів

1 жовтня 2016 року

 

Громадська організація «Нове бачення» запрошує навчальні заклади Дніпра та області  на Фестиваль дебатних команд, який відбудеться 15 жовтня 2016 року у гімназії № 12 (пр. Пушкіна, 75).

 

Одним з основних завдань дебатів є оволодіння учнями навичок переконливої аргументації та набуття досвіду участі у дискусії. В ході дебатного турніру кожна команда готова розглядати проблему з протилежних позицій, вчиться враховувати різні погляди та інтереси, що сприяє глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією. Навчання через дебати дозволяє розвивати у школярів навички критичного мислення та формувати активну громадянську позицію. В багатьох країнах світу технологія дебатів вже тривалий час є невід’ємною складовою навчального процесу саме через те, що  дебати формують компетентності, необхідні для комфортного життя в сучасному світі.

 

Під час фестивалю будуть представлені результати попередніх дебатних заходів та плани на новий навчальний рік. Кім того, учасники зможуть познайомитися з діяльністю дебатних клубів міста та взяти участь у майстернях з дебатних форматів, аргументації та суддівства.  А також, - знайти підтримку у створенні власних дебатних рухів.

 

Дата проведення: 15 жовтня 2016 р.

Початок: 10:00

Місце проведення: м. Дніпропетровськ, гімназія № 12 (пр. Пушкіна, 75)

Реєстрація: до 12 жовтня 2016 р. за посиланням: 

Плануємо подальші кроки та згадуємо яскраві моменти дебатного року

1 вересня 2016 року

 

Вітаємо всіх з новим навчальним роком! Нехай кожному з вас він принесе нові можливості та стане ще одним кроком до самореалізації та успішності!

 

Плануємо розпочати дебатний рік з Фестивалю дебатних клубів, який відбудеться у Дніпрі 15 жовтня 2016 року. Регіональні дебатні турніри для школярів у Дніпрі відбудуться 19 листопада та 10 грудня 2016 року, які відбудуться з використанням полісі-кейсу для старшої вікової групи. І традиційно, у лютому 2017 року - основна подія дебатного руху - Дев'ятий міжнародний дебатний турнір - Dnipro Open!

 

Громадська організація «Нове бачення» у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» підводить підсумки дебатного року та запрошує всіх на Dnipro Open 2017!

 

Дебатуємо на сцені культурного центру в

м. Друскінінкай, Литва

27 серпня 2016 р.

 

Завершується Молодіжний Форум у Литві... До фіналу вийшов учасник від України Ілля Котляр у складі міжнародної команди та зайняв почесне друге місце у захисті соціальних проектів. Ментором команди-переможниці стала учасниця нашої делегації - Юлія Бобир. Вітаємо з перемогою!

 

В ході міжнародного молодіжного форуму студенти з шести країн представляли свої соціальні проекти, спрямовані на покращення життя жителів міста Друскінінкай. Для багатьох учасників - це був перший досвід розробки та презентації соціального проекту. Що важливіше: відкрити кінотеатр чи обладнати велодоріжки в центрі міста, побудувати великий культурно-розважальний центр чи організовувати культурні фестивалі без капітального будівництва і меншити витратами. На всі ці на інші питання учасники Форуму активно сперечалися, аргументуючи свої презентації за певним дебатним форматом. І що цікаво, ті студенти, які мають певний дебатний досвід були більш переконливими, і їм вдавалося знайти підтримку на захист свого проекту не тільки серед глядачі, але й серед жюрі.

 

Тож підводимо перші підсумки. Запитуємо наших учасників...

 

Як ви оцінюєте власний досвід, набутий під час Форуму?

 

Юлія Бобир, ментор проекту, ГО "Нове бачення".

"Для мене це був перший досвід роботи з інтернаціональною командою у ролі ментора. Представники Грузії, Литви, Вірменії , Білорусі мали різний досвід дебатів та різне сприйняття соціальних проблем. Спочатку важко було долати як мовні, так і культурні бар’єри, але нам вдалося знайти спільну мову, стати справжньою командою та прийти до перемоги".

 

Ірина Авдєєва, ментор проект, ГО "Нове бачення".

"Під час цього проекту я відкрила сама себе з різних сторін. Досвід роботи в команді організаторів дозволив мені побачити проект з середини та проявити себе як командного гравця. У ролі ментора моїм завдання було скеровувати команду в її роботі. Цей досвід допоміг мені зрозуміти наскільки важливо керувати роботою команди та надавати влучні поради, але при цьому не нав’язувати власних рішень. Досвід написання соціальних проекті надав мені бачення можливих проблем соціуму та шляхів їх вирішення".
 

Яке ваше найбільше досягнення на Форумі?

 

Юлія Бобир, ментор проекту, ГО "Нове бачення".

"Мені вдалося мотивувати команду та довести її до перемоги у конкурсі соціальних проектів. Я вдячна команді Avangers (Ketevan Magradze, Tiko Asatiani - Грузія; Christian Rysgaard - Литва; Valery Lishko, Alexander Sinkevich – Білорусь; Ani Chulyan - Вірменія) за продуктивну співпрацю, відкритість, готовність сприймати критику та постійно вдосконалювати проект.

 

Міжнародний захід проходить у рамках проекту «CROSSING BOUNDARIES: YOUTH ENGAGEMENT THROUGH DEBATE», який здійснюється за підтримки програми Європейського Союзу Erasmus+. Україну представляють дві організації: Громадська організація «Нове Бачення» та Молодіжний клуб «Співдружність».

День незалежності у Литві

24 серпня 2016 р.

 

Молодіжний форум у Литві, який проходить у м. Друскінінкай, 24 серпня розпочався привітанням української делегації з Днем незалежності. А на Форумі - робочий день. Перші майстерні відбулися двома мовами - англійською та російською і були присвячені питанням постановки цілей.  Інтерактивні зайняття проводили тренери громадської організаціїї "Нове бачення" - В'ячеслав Рудницький та Олена Зима. Міжнародні команди, які робробляють соціальні проекти вчаться знаходити проблеми, бачити логіку проекту, ставити цілі та пропонувати шляхи їхнього розв'язання, А потім студенти проводили соціальні опитувавання серед населення в м. Друскінінкай. Тепер будемо чекати на актуальні проекти!

 

А напередодні, 23 серпня, майстерні та тренінги були спрямовані на взаємодію та побудову команди, де студенти та школярі отримали перші знання про те, як реалізувати соціальний проект. Разом із своїми менторами вони будуть розробляти анкету для опитування, з якою підуть спілкуватися з жителями міста і дізнаються, що саме найбільше турбує громадян та потребує негайного вирішення. Такий досвід буде сприяти розвитку у студентів навичок критичного мислення, технологій дискусії та дебатів. 

 

А ввечері відбулося представлення країн-учасниць, де українська делегація показала дуже зворушливу презентацію… Учасники познайомилися з найвидатнішими пам'ятками України, дізналися яку роль відіграють події Майдану та Революції гідності для кожного українця, як пов'язані події минулого та сьогодення, та як молодь реагує на сучасні виклики. Завершилося міжнародне спілкування знайомством з національними кулінарними традиціями, де кожна делегація пригощала гостей національними стравами.

 

Отже, молодь налагоджує відносини, так що культурний обмін триває…

 

Молодіжний форум у Литві

22 серпня 2016 р.

 

Сьогоднi, 22 серпня 2016 року, розпочався молодiжний форум у м. Вільнюс, Литва. Україна представлена двома органiзацiями: Громадською організацією «Нове Бачення» (NGO New Vision) та молодiжним клубом "СпIвдружнiсть". Урочисте вiдкриття зааходу вiдбувалося у парламентi Литовської республiки. Саме в цьому парламенті 25 років тому була проголошена перша в пострадянському просторі - Литовська Республіка. Всіх учасників привітав діючий член європарламенту пан, який сам пройшов дебатну школу та був відомим дебатним суддею у Литві, якого добре знають у дебатних колах. Його запальна промова про європейські цінності та виклики сучасної демократії надихнула учасників на активну дискусію про роль молоді в сучасному світі.

 

Вже ввечері Молодіжний форум перемістився у м. Друнскінінкай. Міжнародний захід проходить у рамках проекту «CROSSING BOUNDARIES: YOUTH ENGAGEMENT THROUGH DEBATE», який здійснюється за підтримки програми Європейського Союзу Erasmus+. Українські організації - Громадська організація «Нове Бачення» та Молодіжний клуб «Співдружність», є співучасницями цього заходу, тому буруть участь у підготовці та реалізації проекту.


Молодь з шести пострадянських країн буде навчатися ефективній комунікації та взаємодії, і зможе на прикладі м. Друскінінкай вивчати проблеми міста, на основі чого буде розробляти соціальні проекти та їх публічно презентувати. 

Вручаємо сертифікати та визначаємо перспективи

5 липня 2016 р.

 

5 липня 2016 р., ми підводили підсумки проекту, вручали сертифікати учасникам і волонтерам, і обговорювали перспективи на майбутнє.

 

Соціальний проект «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців» здійснювався Громадською організацією «Нове бачення» в партнерстві з ГО в п'яти регіонах: у Київській, Луганській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

 

Всі матеріали для змішаного навчального курсу були розроблені експертами Посольством США та українськими викладачами. Викладачі та онлайн-інструктори, які брали участь у проекті, були відібрані за результатами відкритого конкурсу Посольством США, та підтримували з'язок зі своїми студетнами онлайн.

В процесі навчання учасники проекту працювали в онлайн-класі через систему Сanvas, де вони виконували завдання, брали участь в дискусійних форумах, і створювали власні блоги, вчилися діловому спілкуванню. Крім того, два рази на місяць проводилися очні розмовні сесії з викладачами для закріплення отриманих навичок.

Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців

5 липня 2016 р.

 

Громадська організація "Нове бачення" дякує всім, хто брав участь у проекті, за конструктивну співпрацю!

 

ГО «Нове бачення» провела урочисту церемонію закриття соціального проекту «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців», яка відбулася 5 липня 2016р. в лекційному залі Дніпровської Центральної Міський Бібліотеки (вул. Воскресенська, 23).

 

Цільовою аудиторією проекту були вмотивовані, активні молоді люди, які мають статус вимушених переселенців і володіють базовою англійською. Навчання проходило в двох слотах: з 1 листопада 2015 р по 29 лютого 2016 р і з 1 березня по 30 червня 2016 р.

 

Метою проекту було дати учасникам в рамках онлайн-навчання базові навички володіння англійською мовою, необхідні для успішного працевлаштування та інтеграції в новому середовищі. Але очікування організаторів були перевершені – студенти в проекті отримали впевненість у власних силах, знайшли нових друзів та змогли адаптуватися у нове середовище. Саме нові контакти у проекті дозволили учасникам відчути себе конкурентними, повірити у себе, знайти сили для саморозвитку… І з впевненістю дивитися у майбутнє… Попри все… Позитивні фото свідчать про надію, яка є у кожного.Ці заняття проходили в Слов'янському Центрі Центральної Міський Бібліотеки, яка зробила неоціненну допомогу і підтримці ГО «Нове Бачення» протягом всього проекту (листопад 2015 - червень 2016 р.). По закінченню другого набору курсу (березень - червень 2016 року) всі учасники, які успішно закінчили базовий курс ділової англійської, отримали сертифікати. Таких учасників – 53 у Дніпрі! Всьогоу проекті взяло участь 150 учасників із Дніпропетровської областя та 600 - у п'яти облачтях України.

Як змінити світ на краще?

 

З твору переможця конкурсу з Дніпра - Котляра Іллі, учня 11 класу 67 школи

 

"Кожна людина здатна поліпшити своє життя і життя оточуючих його людей. Починаючи діяти, людина запускає ланцюгову реакцію: її активна життєва позиція спонукає до дій інших, їхні дії, у свою чергу, надихають третіх, і світ поступово змінюється. Коли все йде добре, зверніть увагу на те, чи багато людей навколо вас розділяють вашу радість. Наприклад, ти їдеш у громадському транспорті, якщо ти посміхнешся людині навпроти, то вона обов'язково зробить теж саме, і цей ланцюжок буде продовжуватися, а все завдяки вашій одній посмішці - вашому променю тепла! У першу чергу, завжди думайте про те, що ви в змозі змінити, а не про те, що вам не під силу. Намагайтеся більше працювати над собою, а не намагатися вплинути на інших. Почніть діяти: займаєтеся саморозвитком, спілкуйтеся з друзями на цю тему, обмінюйтеся досвідом, знаннями. Респонденти в США і Канаді сформували головну причину, з якої вони не наважуються змінити своє життя. Найчастішою (46%) була відповідь: "Я нічого не зможу на одинці". Якщо ви не наважуєтеся діяти, бо вважаєте, що ваші зусилля ні до чого не приведуть, то знайте, що дії людей із спільними інтересами викликають синергічний ефект, потенціал якого в багато разів перевищує можливості індивіда.

Тільки зробивши крок сьогодні, ми зможемо наблизити своє «краще» завтра!"

Молодіжний форум у Литві, м. Друскінінка́й

10 травня 2016 р.

 

Громадські організації «Нове Бачення» та Молодіжний клуб «Співдружність» оголошують про відкритий конкурс для школярів щодо участі у проекті «CROSSING BOUNDARIES: YOUTH ENGAGEMENT THROUGH DEBATE», який здійснюється за підтримки програми Європейського Союзу Erasmus+ та реалізується Литовським центром неформальної освіти та дебатів у партнерстві з дебатними організаціями з семи пострадянських країн.

Мета проекту: обмін демократичними практиками та взаємодія молоді з пострадянських країн (Литва, Україна, Білорусь, Грузія, Вірменія, Молдова та Росія) через розвиток навичок критичного мислення, технологій дискусії та дебатів.

Вік учасників: 15-18 років.

 

Переможці конкурсу візьмуть участь у молодіжному форумі у Литві, м. Друскінінка́й, який відбудеться 22-27 серпня 2016 року. Всі витрати пов’язані з перебуванням на Форумі (проїзд, проживання та харчування) беруть на себе організатори.

 

Для участі у конкурсі необхідно до 1 червня 2016 року, до 23:59: 


1. Заповнити аплікаційну заявку, невід’ємною частиною якої є есе «Як зробити цей світ кращим?» (до 500 слів) та мотиваційний лист до тренерів форуму «Я хочу, щоб ви мені допомогли в …» (до 300 слів);
2. Надати посилання на вашу відео промову, тривалістю одна хвилина на тему : «Яким я бачу кращій світ», викладену на сайті YouTube.

Обов’язковою умовою є вільне володіння англійською та російською мовами та наявність закордонного паспорту.

Заявки мають бути надісланні на адресу: debate.dp@gmail.com.

Результати конкурсу будуть повідомлені всім учасникам та учасницям 4 червня на електронну пошту до 18:00. Отримані заявки не рецензуються та не повертаються.

 

За додатковою інформацією звертатися за телефонами: 050 969 98 24 – Ірина Авдєєва, менеджер проекту ГО «Нове Бачення» та 066 717 44 88 – Олена Зима, голова ГО « Нове Бачення».

Вдосконалюємо свою англійську

20 травня 2016 р.

Триває навчання учасників проекту «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців»у Дніпрі. Чергові очні сесії пройшли у травні-червня 2016р. в Слов'янському залі Дніпровської Центральної Міський Бібліотеки (вул. Воскресенська, 23). Учасники проекту - молоді люди, які є вимушеними переселенцями та опинилися в складній життєвій ситуації. Але вони знаходять в собі сили та натхнення для вивчення англійської, бо розуміють, що це їхній шанс отримати кращу роботу та витримати конкуренцію на ринку праці. У багатьох студентів є діти, але це не заважає їм навчатися. Програма організована таким чином, що працювати онлайн можна у вільний час, навіть вночі. 

 

Додаткове заняття для учасників (учасниць) проекту «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців» провела Вікторія Бесараб 20 травня 2016 року. Для тренування навичок розмовної англійської групі була запропонована тема «Мистецтво». На занятті всі присутні мали змогу опанувати нову лексику, згадати про особливості різних стилей у мистецтві, обговорити їхні характеристики, виконуючи інтерактивні вправи.

Таке спілкування вкрай потрібне, бо воно дозволяє у вільній та невимушеній формі засвоювати програму курсу та досягати кращих результатів. Іноземну мову не можна вивчити за одне заняття. Це має бути процес, який приносить задоволення і дозволяє крок за кроком покращувати власні результати.

 

 

Дебатний фестиваль в Одесі 

15 квітня  2016 року

 

Громадська організація «Нове бачення»  разом з  Українським дитячоим центром "Молода гвардія" проводить дебатну тематичну зміну. Співпраця з Центром триває в рамках освітнього проекту «Навчання демократії через дебати» з жовтня 2014 року. ГО «Нове бачення» стає партнером тематичної зміни «Дитячий парламент» в УДЦ «Молода гвардія», яка триває з 1 по 21 квітня 2016 року.

 

Метою тематичної зміни є активізація молодіжних ініціатив в системі органів місцевого самоврядування, підтримка лідерів молодіжних рухів через залучення дітей та підлітків до різних форм проектної діяльності. В рамках тематичної зміни з 16 по 18 квітня  2916 р. плануються дебатні заходи для навчання дітей шкільним дебатам. Дебати розвивають у школярів критичне мислення, формують  навички переконливої аргументації, публічних виступів, розвивають усне та письмове мовлення, сприяють ефективному спілкуванню. 

 

ГО "Нове бачення" розробляє та здійснює освітні проекти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетенцій та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати, технології критичного мислення, ефективну комунікацію та взаємодію. Тільки  спільними зусиллями можна створити умови для формування громадянської позиції молоді та виховання справжніх патріотів.

Наші перші успіхи

28 березня 2016 року

 

Закінчується березень, а разом з ним, і перші онлайн заліки та перші сесії з face-to-face викладачами в новому наборі проекту "Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців", що здійснюється ГО «Нове бачення» за підтримки Посольства США в Україні. Наші захоплені і досвідчені викладачі, Філатова Катерина і Бесараб Вікторія, зробили все можливе, щоб заохочувати і надихати учасників, щоб допомогти їм познайомитися один з одним, і відчувати себе частиною одного великого співтовариства. Так, тема наших перших сесій face-to-face була "Знайомство для всіх", а останні face-to-face сесії торкалися тем: "Подяка" і "Позитивне мислення", по-справжньому мотивуючі теми, які нагадують всім нам, що ми повинні бути вдячні за кожен момент у нашому житті.

 

Особливість курсу полягає в тому, що студенти мають навчитися працювати самостійно, організувати своє життя таким чином, щоб в ньому знайшлось місце для інтенсивних занять. Але варто це робити з задоволенням, щоб навчання наповнювало новими позитивними відчуттями, що ви змогли подолати бар’єр, який раніше, в силу різних причин, взяти не вдавалося. Англійську не можна вивчити за одну ніч, тільки крок за кроком. Але ці кроки мають бути приємними. Наші онлайн викладачі готові враховувати, що всі студенти, дорослі люди, які мають роботу, виховують дітей, тому готові зустрічатися з вами онлайн у зручному для вас режимі маленькими групами. Але чи зможете ви завершити вчасно черговий модуль, залежить тільки від вас! Ми дякуємо нашим вчителям і нашим чудовим та креативним учасникам!!!

 

Зараз у новому курсі проекту тільки у Дніпропетровській області сформовано три групи по 28 осіб, всьго - 84 учасника.  Проект реалізується за допомогою партнерських організацій також у Луганській, Київській, Миколаївській та Одеській областях. Ми сподіваємося, що всі успішно зможуть завершити навчання та отримати сертифікати. 

Проект "Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців"

10 березня 2016 року

 

10 березня 2016 року у приміщенні Центральної міської бібліотеки м. Дніпропетровська вітали учасників першого курсу проекту "Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців". Своїми успіхами та досвідом ділилися випускники з новими учасниками, які тільки починають працювати в проекті. Багато запитань до викладачів та організаторів курсу лунало на зустрічі: як справитися з великим обсягом інформації, що робити, коли не зрозумілі інструкції англійською, як вкластися в час або як його знайти для виконання завдань. На зустрічі активно відповідали на запитання Марина Теплова - керівник проекту та викладачка англійської в ДНУ, Катерина Філатова - викладачка очних сесій у проекті та колега Марини по університету, Олена Зима - керівник ГО "Нове бачення". На вручення сертифікатів приїхала онлан-викладачка з Харкова - Вікторія Бугаєва, яку вперше побачили випускники, але активно працювали з нею протягом чотирьох місяців.

 

У виступах звучали думки, що курс дозволив не тільки просунути рівень володіння англійською, але й налагодити нові контакти, встановити дружні стосунки, що сприяє адаптації на новому місці проживання. Організатори дякують всім учасникам за теплу атмосферу та конструктивність у спілкуванні. Всім успіхів та реалізації власних ідей! Отже, курс "Ділова англійська онлайн" успішно розвивається...

Проект здійснюється ГО "Нове бачення" у п'яти областях за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Головна нагорода турніру DNIPRO OPEN 

1 березня 2016 року

 

Дебатний турнір для школярів Dniprp Open виробив вже свої традиції. Дехто з учасників іде сюди, щоб отримати дебатний досвід, дізнатися про новини в дебатному середовищі, дехто - за чудовою атмосферою спілкування, неповторними емоціями та враженнями. Але для тих, для кого дебати стали невід'ємною частиною їхнього життя, отримати медаль IDEA - заповітна мрія. Головну спікерську нагороду - медаль IDEA (міжнародної дебатної освітньої асоціації) отримала Шуклінова Дарина з НВК №139 м. Дніпропетровська, тренерка - Перетятько Наталія Іванівна. За свою дебатну історію Дарина не раз стояла на цій сцені, але таку відзнаку найкращого спікера Восьмого всеукраїнського дебатного турніру для школярів Dnipro Open вона отримала вперше.

 

Спікерська нагорода є перехідною і повернулася на турнір з Бердянську, її привезли наша партнерка і експерт дебатів Масютіна Марина Едуардівна, бо переможниця минулого року Юдіна Даша зараз навчається в Польщі. І тепер медаль IDEA цілий рік буде зберігатися у дебатному клубі переможниці. НВК № 139 - це ще один навчальний заклад у м. Дніпропетровську, де існуюють дебатні традиції майже 20 років!!! Завдяки зусиллям Наталії Іванівни виховано не одне покоління дебатерів, які сьогодні є успішними людми та використовують навички, набуті в дебатах, у своєму житті. Зараз у школі існує декілька дебатних команд і тренує їх Наталія Іванівна разом із своїм колегою - молодим та перспективним істориком Столяренко Георгієм.

 

Вітаємо всіх, хто розділив з нами це дебатне свято!

Вітаємо переможців DNIPRO OPEN 2016

29 лютого 2016 року

 

Завершився Восьмий всеукраїнський дебатний турнір Dnipro Open 2016, який проходив у Дніпропетровську з 26 по 28 лютого 2016 р.

Спасибі командам, суддям та тренерам із м.Запоріжжя, м.Києва, м.Бердянська, м.Кривого Рогу, м.Черкас та м.Дніпропетровська. 

Вітаємо збірну команду "MYST" (міський юридичний ліцей та гімназія №12, Дніпропетровськ) - переможців дебатного турніру у Всесвітньму форматі шкільних дебатів!

Ілля Жушман, Діана Деметер та Катя Троценко йшли до цього не один рік... Дівчата вже були переможницями інших дебатних турнірів у Одесі та Бердянську, в минулому році були фіналістами Dnipro Open 2015, але поступилися команді з м. Бердянськ... І, нарешті, це ваша перемога. Ви молодці!

 

Шкільні дебати мають свої традиції і в певній мірі залежать від того, чи є в навчальному закладі небайдужі активні вчителі.

В гімназіЇ №12 м. Дніпропетровська таким колективом є команда дітей, вчителів та батьків. Це гімназія, де традиційно проходить Відкритий дебатний турнір для школірів Dnipro Open, який за вісім років приймав делегації не тільки з України, але й з інших країн. Директорка гімназії‪#‎РитаРуда‬ активно підтримує нові ініціативи, вводить предмети, які сприяють розвитку дітей та готують їх до дорослого життя. Учні гімназії стали переможцями дебатного турніру у форматі ціннісних дебатів Карла Поппера завдяки системній роботі вчителя історії та правознавства ‪#‎ЛюдмилаКоваленко‬. Команда переможців "Бджілки" - восьмикласники, які вже четвертий рік займаються дебатами! Подивіться на ці інтелектуальнв обличчя! Це наше майбутнє, розумне, креативне, яке хоче жити за європейськими стандартами. І саме від нас залежить, щоб саме ці діти розбудовували сучасну Україну. 

 

Восьмий відкритий дебатний турнір для школярів Dnipro Open 2016 

28 лютого 2016 року

 

У м. Дніпропетровську з 26 по 28 лютого 2016 року відбувся Восьмий щорічний дебатний турнір для школярів. В перший день ГО "Нове бачення" у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту "Ткума" були організовані перші майстерні для дебатерів та круглий стіл для вчителів: «Дискусії і дебати як спосіб формування громадянської позиції молод та виховання толерантностіі».

 

В ході круглого столу учасники познайомилися з можливостями застосування педагогічної технології «дебати» в навчальному процесі, ширше подивилися на підходи до патріотичного виховання та способи формування громадянської позиції у школярів. У ході заходу відбувся обмін досвідом та представлення найкращих практик, які працюють в Україні понад 20 років, а також обговорення – як у класі за допомогою дебатів розвивати критичне мислення, формувати навички переконливої аргументації, публічних виступів, усне та письмове мовлення, сприяти ефективному спілкуванню та порозумінню.

 

У круглому столі взяли участь: д-р Ігор Щупак, директор Українського Інституту вивчення Голокосту "Ткума" та Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні»; Володимир Скворець, д-р філософських наук ЗНУ; Олена Зарічна, тренерка БО «Вчителі за демократію та партнерство», м. Тернопіль; Марина Масютіна – керівник ЦДЮТ, м. Бердянськ; Олена Зима та Людмила Давлєтова - тренери ГО «Нове бачення», Світлана Кадирова - методист УДЦ «Молода гвардія», м. Одеса, викладачі з м. Черкаси, Київ, Кривий ріг, Запоріжжя, Дніпропетровськ.

День Святого Валентина

14 лютого 2015 року

 

Важливо святкувати спільні успіхі в групі однодумців, обмінюватися досвідом, створювати гарний настрій та ділитися досягненнями… 14 лютого 2016 р. в Центральній міській бібліотеці м. Дніпропетровська учасники проекту "Ділова англійська онлайн" зібралися на додаткову вечірку англійською та отримали купу задоволення...

 

Проект "Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців" здійснюється ГО "Нове бачення" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, триває вже п'ятий місяць та направлений на вдосконалення навичок ділової англійської для успішної кар"єри.

 

Подивіться на ці обличчя: розумні, світлі, позитивні та креативні. Перші спостереження свідчать, що учасники проекту - це достатньо успішні люди, які приймають виклики часу, готові працювати на результати міста, де вони оселились, та створити досить серйозну конкуренцію для місцевих мешканців. Саме такі громадяни не хочуть мати статус "переселенця" та готові співпрацювати заради нашого майбутнього. Миру всім нам!

Триває набір на безкоштовний курс "Ділова англійська онлайн"

30 січня 2016 року6 року

 

Запрошуємо тих, хто має статус вимушених переселенців та проживає у Дніпропетровській області, на новий курс вивчення ділової англійської онлайн. 

Зараз проходить реєстрація учасників та співбесіди з викладачами. 

 

В чому унікальність курсу?

 

Теми, запропоновані для освоєння - це можливість оволодіти сучасною діловою лексикою. Курс розрахований на тих, хто вже має базові знання, але потребує практичних навичок спілкування. Викладачі онлайн - найкращі фахівці, відібрані з усієї України на конкурсній основі Посольством США в Україні. Учасники та учасниці зможуть виконувати завдання у зручний для себе час, а також двіччі на місяць мати живе спілкування з викладачами.

Проект здійснює громадська організація "Нове бачення" за підтримки Відділу преси, культури та освіти Посольства США в Україні.

 

Що треба для того, щоб приєднатися?

Зареєструйтеся та пройдіть тест, а ми з вами зв'яжемося для призначення інтерв'ю.

Заняття почнуться з 1 березня 2016 року, але треба ще встигнути зареєструватися, пройти тест та співбесіду. Основне навчання буде відбуватися за спеціальною програмою онлайн, розробленою саме під цей курс. Учасники та учасниці зареєструються на платформі Canvas, зможуть виконувати завдання у зручний для себе час та взаємодіяти з онлайн-учителем. Крім того, два рази на місяць студенти курсу зможуть брати участь в очних заняттях з учителями face-to-face.
Проект здійснює громадська організація "Нове бачення" за підтримки Відділу преси, культури та освіти Посольства США в Україні. 
Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/1MYDTuJcvQtxRLXwWIoktYmO…/viewform

Знайомство з американською культурою 

16 січня 2016 року

 

16 січня 2016 року, ГО "Нове бачення" організувала зустріч з Говардом Д. Муром, громадським діячем, бізнес-консультантом, письменником та поетом із США, для учасників курсу "Ділова англійська онлайн", який реалізується за підтримки Посольства США в Україні. Координатор проекту Марина Теплова запропонувала цікаву дискусію, яка відбулася у Слов'янському центрі Центральної міської бібліотеки м. Дніпропетровська.  В ході спілкування гість поділився з учасниками своїми віршами, пояснюючи особливості сучасної американської поезії. Крім того, в своїй лекції про американську культуру, містер Говард зупинився на деяких аспектах американської історії, географії, індіанської культури, а також сучасної політичної системи та виборів у США. Учасники були зачаровані глибиною спілкування і особистими сімейними історіями, які були гарною ілюстацією про боротьбу темношкірого населення США за свої громадянські права. Така зустріч була унікальною можливістю для учасників проекту не тільки поспілкуватися англійською, але й стимулювати їх інтерес до більш глибокого знайомства з історією і культурою США.

Запрошуємо на Восьмий міжнародний дебатний турнір для школярів Dnipro Open

5 січня 2016 року

 

Шановні друзі! Запрошуємо вас на Восьмий відкритий дебатний турнір DNIPRO OPEN 2016!

 

Громадська організація «Нове бачення» у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту "Ткума" пропонує Вам узяти участь у дебатному турнірі для учнів середніх шкіл, який буде проводитися у Дніпропетровську з 26-28 лютого 2016 року під егідою Дніпропетровської облдержадміністрації та за стандартами міжнародної дебатної асоціації „IDEA NL”.

 

Теми відкритого дебатного турніру для школярів DNIPRO OPEN 2016:

 

• Формат Карла Поппера (6-9 класи) 
«Реклама приносить більше шкоди, ніж користі»
«Найкраща стратегія в конфлікті – це уникнути його»
Третій раунд – раунд імпровізації

 

• Всесвітній формат шкільних дебатів (9-11класи) 
«Різноманітність суспільства несе загрозу для його стабільності»
«Уряд технократів – найкращий спосіб боротьби з корупцією»
Третій раунд – раунд імпровізації.

 

Детальніше про турнір Ви зможете дізнатися на сторінці сайту організації  у розділі "DNIPRO OPEN 2016"
http://www.newvision.org.ua/
Реєстрація на турнір триває до 15 лютого 2016 року за формою:
https://docs.google.com/…/1pwnSx5oSR99yNxmYbgVI5j…/viewform…
До зустрічі на турнірі!

bottom of page