top of page

Навчання демократії через дебати

Проект здійснюється у Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях

 

Дебати навчають обговорювати актуальні соціально значущі питання. Проект розрахований на молодь, вчителів та громаду Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей, які стануть учасниками 6-ти навчальних тренінгів, 3-х регіональних  дебатних турнірів та Сьомого міжнародного турніру  Dnipro Open 2015. 

 

ПРО ПРОЕКТ

 

Події Майдану та останніх місяців на Сході України, підкреслили, що невміння вести переговори та домовлятися на всіх рівнях, часто зводить нанівець найкращі наміри по врегулюванню ситуації.

Дебати, як невід’ємна частина демократичних інститутів, дозволяють пояснювати публічно, як і чому приймаються саме такі рішення, як вони будуть сприяти вирішенню актуальних питань. Тому проект «Навчання демократії через дебати» передбачає утвердження принципів демократії через навчання молоді дискусії та дебатам, бо саме в школі та університеті закладаються світоглядні цінності. Проект триває 2-й рік і спрямований на використання дебатів у навчанні як невід’ємної частини громадянської освіти, тому теми для обговорення будуть пов’язані з різними аспектами демократії та прав людини. Проект передбачає системний підхід до навчання дебатам: підготовку нових тренерів із кола вчителів суспільствознавчих дисциплін та англійської мови (для англомовних дебатів), організацію нових дебатних клубів у школах та університетах, проведення 3-х регіональних дебатних турнірів та участь у Сьомому відкритому дебатному турнірі Dnipro Open 2015. Крім того, планується поширити проект на нові області - Запорізьку та Одеську, залучити до його проведення студентів університетів як учасників та як волонтерів.

 

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ

 

Мета проекту – утверджувати демократичні цінності шляхом взаємодії, співпраці та вирішення соціально значущих проблем молоддю Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей. Проект «Навчання демократії через дебати» дозволить створити такі умови, за яких пропонується розгляд дискусійних питань під різними кутами зору та з позицій поваги до думки іншого. До проекту будуть залучені вчителі суспільствознавчих дисциплін та англійської мови, старшокласники, студенти, волонтери громадських організацій, батьки та активні громадяни.

 

Участь у проекті та обмін досвідом дозволить вчителям використовувати різні стратегії викладання для утвердження демократії, розвивати активну громадянську позицію та встановлювати з учнями партнерські відносини. Молодь зможе розуміти складність соціальних процесів в багатокультурному світі, відстоювати демократичні цінності та вчитися спільно приймати ефективні рішення. Навчити демократії можна лише через дискусію, а дебати вчать обговорювати актуальні питання в конструктивному руслі. Для того, щоб дебатний рух розвивався, необхідне якісне суддівство за міжнародними стандартами, тому проект передбачає, що судді в ході трьох семінарів оволодіють критеріями суддівства в дебатах, основними форматами дебатів за стандартами IDEA та зможуть якісно оцінювати їх. Тренери, які візьмуть участь у проекті, створять шкільні дебатні клуби та отримають досвід навчання дебатам вже в першому регіональному дебатному турнірі , який відбудеться 8 листопада 2014 року у Дніпропетровську. 

 

В рамках проекту «Навчання демократії через дебати» ми продовжуємо знайомитися з міжнародними стандартами дебатів. Учасники проекту зможуть поглибити свої знання про демократичні цінності, права і свободи громадян та важливість захисту власних і суспільних інтересів. Ми пропонуємо не тільки участь у дебатних турнірах, а й навчання дебатам. Тому учні на майстернях зможуть навчитися працювати з інформацією, її оцінювати та застосовувати. Старшокласники дізнаються, які міжнародні та національні закони регламентують роботу медіа, як поширюється інформація в соціальних мережах та які права мають громадяни для захисту власної інформації.  

 

 

ЗАХОДИ ПРОЕКТУ

 

 

 

11 жовтня 2014 року – тренінг для тренерів дебатних клубів у м. Дніпропетровськ

12 жовтня 2014 року – тренінг для суддів у м. Дніпропетровськ

 

28 жовтня 2014 року – тренінг для тренерів дебатних клубів у м. Одеса

30 жовтня 2014 року – тренінг для суддів у м. Одеса

 

8 листопада 2014 року – Перший регіональний дебатний турнір для школярів у м. Дніпропетровськ

 

28 листопада 2014 – тренінг для тренерів та суддів у м. Одеса

30  листопада 2014 року – Другий регіональний дебатний турнір для школярів у м. Одеса

 

6 грудня 2014 року – Третій регіональний турнір для студентів у м. Запоріжжя

 

15 січня 2015 року – тренінг для тренерів. 

20-22 лютого – Сьомий міжнародний дебатний турнір Dnipro Open 2015.

 

15 травня 2015 року – Фінальна конференція у м.Києві. Звіт про захід розміщено у соціальних мережах. 

 

Проект здійснюється Громадською організацією «Нове бачення» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Партнерами проекту є БО «Вчителі за демократію та партнерство» та Український інститут вивчення Голокосту "Ткума". 

 

УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ

 

До участі у проекті запрошуються навчальні заклади (школи та університети), які готові розвивати дебати, створювати дебатні клуби та брати участь у заходах проекту. Організатори готові співпрацювати з  активними, відкритими  до спілкування та поширення нових ідей викладачами та студентами. Критеріями відбору буде заповнена аплікаційна форма, мотивація та досвід учасників, підтримка навчальних закладів.

                        

Організатори дякують всім учасникам за активну та конструктивну роботу та сподіваються на продовження проекту. 

 

ГО "Нове бачення" розробляє та здійснює освітні проекти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетенцій та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати, технології критичного мислення,  ефективну комунікацію та взаємодію. ГО "Нове бачення" - член міжнародної дебатної освітньої асоціації  IDEA NL (idebate.org), тому керується у своїй діяльності міжнародними стандартами, бере участь у міжнародних заходах IDEA NL. Найбільш успішним заходом є відкритий дебатний турнір Dnipro Open, що присвячений питанням розвитку демократії, прав людини та багато культурності і збирає сім років дебатерів з різних регіонів України та країн СНД.

 

 

 

bottom of page