top of page

Річні звіти

Громадська організація "Нове бачення"

ГО "Нове бачення" розробляє та здійснює освітні проекти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетентностей та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати, технології критичного мислення,  ефективну комунікацію та взаємодію.

 

ГО "Нове бачення" - член міжнародної дебатної освітньої асоціації  IDEA NL (idebate.org), тому керується у діяльності міжнародними стандартами, бере участь у міжнародних заходах  IDEA .

 

Місія організації – сприяти утвердженню принципів демократії та формуванню громадянського суспільства через здійснення освітніх проектів та програм, спрямованих на розвиток громадянських компетентностей, запровадження інновацій в освіті, співпраця та взаємодія з громадою, органами державної влади та місцевого самоврядування.

 

Цілі: утверджувати демократичні цінності, розвивати громадянські компетентності молоді та громади, забезпечувати сталий організаційний розвиток.

 

Завдання:

 

  • Активізувати молодь, вчителів та громадськість для реалізації соціальних проектів;

  • Запроваджувати інновації в освіті через технології критичного мислення, дискусії та дебати відповідно до міжнародних стандартів IDEA;

  • Підтримувати громадські ініціативи через навчання та партнерство з громадськими організаціями.

 

Цільова аудиторія:

 

молодь Дніпропетровщини та інших регіонів України, старшокласники та студенти, вчителі, журналісти, ініціативні громадяни, представники громадських організацій, органи місцевого самоврядування та державної влади.

 

Заснування ГО – 10 червня 2010 року

Вступ до Міжнародної дебатної освітньої організації IDEA – 2012 рік.

 

 

Партнери організації:

 

  • Благодійна організація «Вчителі за демократію та партнерство», м. Київ

  • Запорізький національний університет

  • Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»

  • Інформаційно-консультативний Центр «Освіта»

  • УДЦ «Молода гвардія», м. Одеса

  • Луганська обласна молодіжна громадська організація «Асоціація молодих інвалідів східного Донбасу - «Схід»

  • Миколаївський міський благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій»

  • Одеське міське товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

  • Громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро».

 

 

Відкритий дебатний турнір Dnipro Open вже десять років здійснюється за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації та Департаменту науки та освіти у Дніпропетровській області.

 

 

 

 

     Річний публічний звіт              Річний публічний звіт                    Річний публічний звіт                          Річний публічний звіт

         2017                          2016                            2015                             2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова організації:

Теплова Марина Валеріївна - teplovamaryna@gmail.com

 

Виконавчий директор:

Зима Олена В’ячеславівна – olenazyma@gmail.com

Членство в IDEA NL

 

ГО "Нове бачення" з 2012 року – член Міжнародної дебатної освітньої асоціації  IDEA NL, керується у своїй діяльності міжнародними стандартами. ГО «Нове бачення» як член  IDEA NL впроваджує в освітній простір України інноваційні практики по роботі з молоддю та поширює дебати в Україні.

 

Оскільки ГО «Нове бачення» є офіційним членом міжнародної освітньої дебатної організації і єдиним представником від України, то це передбачає щорічну участь у Генеральній Асамблеї  IDEA NL. Цей захід є підсумковою конференцією з організаційного розвитку для представників з 17-ти країн, які є офіційними членами організації та ще 13 держав, які мають тільки представницькі функції, та спрямований на стратегічне планування спільних проектів, розробку нових ініціатив, моніторинг та оцінку проектів, які завершилися, фандрейзинг. Тому, щорічна презентація ГО «Нове бачення»  на такому заході сприяє формуванню позитивного іміджу держави Україна серед фахівців, які формують європейську молодіжну політику, дозволяє бути учасником спільних проектів та популяризувати і утверджувати європейські підходи у роботі з молоддю. Також на таких зустрічах відбувається щорічний звіт Ради директорів за минулий період, обговорення Статуту та установчих документів, внесення змін до них. Щорічно на Генеральній Асамблеї відбуваються шляхом голосування вибори керівних органів IDEA NL. Участь у Генеральній Асамблеї дозволяє ГО «Нове бачення» критично оцінювати свої організаційні можливості, вдосконалювати досвід управління проектами, приєднуватися до найкращих міжнародних практик з моніторингу та оцінювання проектів та ділитися ними з громадськими організаціями нашого регіону.

 

Проект «Debate in the Neiborhood», який IDEA NL здійснює в рамках програми Еразмус+, був визнаний у 2015 році Європейською комісією як найкращий проект у Європі по роботі з молоддю, що має обмежені можливості. ГО «Нове бачення» приєдналося до участі в цьому проекті в березні 2015 року, тому для нас дуже важливо підтримувати та розвивати партнерські стосунки з  IDEA NL для поширення цього досвіду в Україні у роботи з вразливими категоріями населення, зокрема, вимушеними переселенцями.

 

Реалізовані проекти:

 

«Навчання демократії через дебати»

 

Навчити демократії можна через дискусію, а дебати вчать обговорювати актуальні питання в конструктивному руслі. Для того, щоб дискусія стала невід’ємною складовою суспільного обговорення, потрібно розвивати практику публічних дискусій та навчати дебатам ще в школі, тому проект передбачає майстерні та тренінги для тренерів, суддів, школярів та студентів за міжнародними стандартами.

 

Мета проекту – утверджувати демократичні цінності шляхом взаємодії, співпраці та вирішення соціально значущих проблем молоддю Дніпропетровщини на рівні регіону, держави та ближнього зарубіжжя.

                       

Використання дебатів у школі ефективніше за інші педагогічні технології сприяє розвитку навичок критичного мислення учнів, формування у них навичок аргументованого висловлювання. Учні, які дебатують, ставлять запитання, шукають на них відповіді та долають власні сумніви. Вони вміють аналізувати, базують власні судження на переконливих доказах, можуть відокремлювати справжнє від уявного, не дозволяють маніпулювати собою. Навички публічних виступів, набуті в школі,  допомагають їм у майбутньому бути конкурентноздатними в різних життєвих ситуаціях: при влаштуванні на роботу, укладанні угод, написанні проектів, участі в конкурсах, розв’язанні конфліктних ситуацій тощо. Тому очевидно, що використання дебатів може зробити процес навчання більш ефективним і пов’язаним  з життям.

Проект здійснено за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (2013-2014 рр.) та Відділу Преси, освіти та культури Посольства США В Україні (2014-2015 рр.). Думки Посольства США можуть не збігатися з позицією організаторів та учасників проекту.

Керівник проекту: Шаньгін Олександр Миколайович – newvision.dp@gmail.com

 

Міжнародний дебатний турнір для школярів

Dnipro Open  

 

В рамках проекту «Навчання демократії через дебати» з 23 по 25 лютого 2018 року у м. Дніпро пройшов Десятий міжнародний дебатний турнір для школярів Dnipro Open 2018. У заході взяли участь понад 214 учасників з 19 міст України, найкращі тренери з дебатних технологій з м.Києва, м.Бердянська, м.Запоріжжя, м.Дніпра, Тернополя, м. Роттердама (Нідерланди) та м. Відня (Австрія).           

В ході турніру в перший день відбулися майстерні для всіх учасників, а також дискусіі для викладачів, тренерів дебатних клубів та суддів. Вчителі звертали увагу на те, як дебати допомагають їм перетворити свої класи на інтерактивні лабораторії, в яких учні через практику та власний досвід набувають знань з різних предметів та обговорюють суперечливі теми. Наголошувалося на тому, що дебати вже давно стали невід’ємною частиною інноваційної освіти. І хоча студенти-судді більше вбачають у дебатах елемент яскравого змагання, акцент науковців та тренерів (д-р І. Щупак, д-р філософських наук В. Скворець, тренери - І. Баранова, М. Масютіна, О.Зима) на користі дебатах та їхніх можливостях для навчання, був важливим елементом зустрічі. Тренінги для тренерів та суддів продемонстрували, що є відмінності в оцінюванні дебатів, але саме такі заходи сприяють виробленню філософії суддівства та спільних критеріїв, впливають на якість суддівства.

Майстерні для дебатерів трьома мовами (російською, українською та англійською) дозволили учням познайомитися з особливостями міжнародних стандартів проведення дебатів, обмінятися досвідом та набути досвіду ефективної взаємодії. Зміст майстерень був побудований таким чином, щоб спрямувати учасників на обговорення тем, присвячених основам демократії та захисту прав людини.   

 

Викладачі звертали увагу на цінність та актуальність запропонованої теми дискусії для формування громадянських компетенцій та розширення кругозору школярів. Судді та тренери, коментуючи дебатні раунди, вдосконалювали навички суддівства, застосовували набутий досвід та виробляли спільні підходи до оцінювання дебатів.

Протягом 3-х днів учні взяли участь у трьох майстернях, дебатували на дві підготовлені теми, до яких вони готувалися заздалегідь, а також мали можливість взяти участь у спонтанних дебатах. Підготовка суддів протягом проекту дозволила залучити до суддівства команду більш кваліфікованих суддів (в більшості – це студенти вищих навчальних закладів), які добре розуміли сутність дебатів. Зворотній зв’язок з тренерами та дебатерами засвідчив як прогрес у просуванні ідеї навчання дебатам та зростання рівня суддівства, так і виявив достатньо проблем: відсутність підтримки шкільних клубів з боку адміністрації шкіл, періодичність занять, що впливає на якість дебатів, недостатність висвітлення тем з громадянської освіти в шкільних курсах тощо.

Переможцями у форматі Карла Поппера стала команда з м. Черкас, у всесвітньому форматі шкільних дебатів кубок отримала команда з м. Бердянська, а найкращими англійською мовою дебатували учні з м. Дніпра. Кращим спікером турніру стала учениця 11 класу Іващенко Яна (НВК № 136, м. Дніпро). Позитивна атмосфера, яка панувала протягом трьох днів дозволила поєднувати навчання, спілкування та обмін досвідом.

Детальніше: https://www.facebook.com/pages/Dnipro-Open-Debate-Tournament/197965333667940

 

Навчання тренерів та суддів       

                  

Тренінги для тренерів дебатних клубів та суддів відбулися у містах: Дніпропетровськ, Одеса, Кривий Ріг та Запоріжжя. Учасники обговорювали освітні можливості дебатів для громадянського виховання, розглядали дебати як спосіб для розвитку індивідуальних компетентностей молоді, а також як платформу для обговорення суспільно важливих тем. Вчителі шкіл звертали увагу на можливості дебатів для виховання молоді, визначали, в яких темах на уроках суспільствознавчих дисциплін можна використовувати дебати, ділилися як використовувати дебати у позакласній діяльності, розповідали як готувати учнів до дебатів. Тому учасники обговорювали особливості функціонування дебатних клубів та створення нових дебатних осередків у школах та університетах, детальніше знайомилися з правилами дебатних форматів та суддівства.

Від суддівства у дебатах залежить рівень самих дебатів, тому проект "Навчання демократії через дебати" передбачає створення команди суддів, які будуть залучені до оцінювання шкільних та студентських дебатів. В ході тренінгів для суддів учасники проекту  визначали принципи суддівства та обговорювали критерії оцінювання дебатів. Підготовка команди суддів дозволила якісніше оцінювати дебати, залучати їх до суддівства у турнірах та здійснювати довгострокові дебатні проекти на постійній основі.

Учасники зазначали, що сьогодні дуже важливо об'єднувати інтелектуальні зусилля, взаємодіяти та підтримувати один одного заради нашого майбутнього. Вміння брати участь у публічних дискусіях та дебатах так необхідно сьогодні для утвердження ідей громадянського суспільства. Навчитися чути потреби один одного, щоб розуміти контекст і розмовляти однією мовою, спиратися на факти і відрізняти їх від інтерпретацій, вчасно реагувати на запити, домовлятися і взаємодіяти – це те, чому можуть навчити освітні дебати.                        

                                                   

Дебатні турніри для школярів та студентів     

                                                                   

Регіональні турніри – це дебатні змагання 20-22 команд загальноосвітніх навчальних  закладів та університетів Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей.

 

Теми, які обговорювалися:

 

  • Держава повинна мати право продавати частину своєї території  іноземним компаніям під розміщення відходів.

  • У демократичній державі обмеження свободи преси є недопустимим.

  • Демократична держава повинна забезпечити захист приватної інформації.

  • Уряд технократів – найкращий спосіб боротьби з корупцією.

  • В країнах, які розвиваються, дрібна корупція може бути допустимою.

  • Корупція становить найбільшу загрозу безпеці нашої держави.

  • Право на захист приватної інформації важливіше за свободу преси.

  • Прийняття єдиної всесвітньої мови призведе до знищення національних культур.

  • У демократичній державі соціальні опитування маніпулюють свідомістю громадян.

  • Діти мають реально впливати на прийняття рішень, що їх стосуються.

  • Соціальні мережі мають бути зоною, вільною від «мови ворожнечі».

  • Місцева громада має самостійно вирішувати всі питання свого існування.

  • Для проведення реформ необхідно повністю змінити управлінські кадри.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ

 

В ході проекту було створено 25 дебатних клубів, а також команду суддів та тренерів, що дозволило зробити проект більш змістовним. Учасники продемонстрували готовність вивчати дебати та використовувати їх для обговорення суспільно важливих тем в регіоні, розвивати навички суддівства та вдосконалювати їх в наступних заходах проекту. Суддівська колегія була представлена не тільки представниками з Києва, Дніпро, Бердянська, але й окремою командою суддів із Запорізького національного університету та УДЦ "Молода гвардія", м. Одеса, що значно посилило рівень суддівства у проекті. Даний проект є освітнім, тому важливо, щоб учні та студенти не тільки набували досвіду в дебатах, але й, щоб отримували компетентні коментарі від суддів. Студенти факультету соціології та управління ЗНУ проявили себе як кваліфіковані судді та отримали ще один практичний досвід управління проектом.  Представники Українського Дитячого Центру «Молода гвардія», м. Одеса, звернули  увагу на можливості дебатів для виховання молоді більшого числа регіонів України на базі республіканського центру із залученням тренерського та методичного ресурсу ГО «Нове бачення», визначили доречність  використання дебатів під час оздоровчого процесу у період літніх шкільних канікул. Викладачі з УДЦ «Молода гвардія» змогли удосконалити свої тренерські та суддівські навички. Залучення до проекту тренерів та науковців з м. Києва, Дніпра, Тернопіля та Запоріжжя, партнерів-експертів з Нідерландів та Австрії дозволило забезпечити високий науковий та методичний рівень проекту.

Залучення волонтерської команди до управлінні проекту, визначення чітких повноважень та сфер відповідальності кожного як на етапі підготовки, так і під час проведення заходів, дозволило організаторам удосконалити організаційну модель проекту та створити основу для розвитку лідерських та менеджерських навичок залучених волонтерів. Організатори забезпечують зворотній зв’язок з учасниками через: реєстраційні форми, електронну переписку та переговори,  заповнення суддівських протоколів та анкетування. Така робота дозволила створити ефективну логістику та підвищити рівень мотивації і відповідальності учасників проекту.

 

Фінансова звітність ГО

 

Громадська організація «Нове бачення» отримала фінансову підтримку:

 

на реалізацію проекту «Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність» від:

  • Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (2017-2018 рр.) – $ 22 710.

на реалізацію проекту «Навчання демократії через дебати» від:

 

  • Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (2013-2014 рр.) – $ 14 604.

  • Відділу Преси, освіти та культури Посольства США (2014-2015 рр.)  - $ 18 000.

  • Українського інституту вивчення Голокосту ТКУМА - $ 3 000 - 2014-2017 рр.

 

На реалізацію проекту «Відкрита дискусія - шлях до єднання» від:

  • Громадської організації «Культура медіальна» - $ 1 000.

 

На реалізацію проекту «Ділова англійська онлайн для вимушених переселенців» від:

  • Відділу Преси, освіти та культури Посольства США (2015-2016 рр.) – $100 000.

 

За 2017 рік витрачено: 400 155, 00 грн.

На адміністративні витати: 241 060,00 грн.

На проектну діяльність: 159 095, 00 грн.

Власний внесок: 11 700 грн. (на поїздку до IDEA)

 

За 2016 рік витрачено: 934.410, 64 грн.

 

На адміністративні витати: 132 000, 00 грн.

На проектну діяльність:  802 410, 64 грн.

Власний внесок: 12 540 грн. (на поїздку до IDEA)

За 2015 рік витрачено: 1 597 649, 00 грн.

 

На адміністративні витати: 136 555, 00 грн.

На проектну діяльність: 1 461 094, 00 грн.

Власний внесок: 24 000 грн. (на поїздку до IDEA)

За 2014 рік витрачено: 213 919, 93 грн.

 

На адміністративні витати: 76 667, 23 грн.

На проектну діяльність: 127 252, 70 грн.

Власний внесок: 10 000 грн. (на поїздку до IDEA)

 

Наша адреса:

 

вул. Старокозацька, 58, оф. 429

м. Дніпро, 49006

 

Наші контакти:

 

http://www.newvision.org.ua/

newvision.dp@gmail.com

https://www.facebook.com/ngonewvision

https://www.facebook.com/pages/Dnipro-Open-Debate-Tournament/197965333667940

 

Дякуємо за увагу!

bottom of page