top of page

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

Про проведення відкритого дебатного турніру Dnipro Open 2022

для учнів 7-11 класів середніх шкіл у 2022 році


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І. Загальні положення

 

Тринадцятий  дебатний турнір для учнів середніх та старших класів «Dnipro Open 2022» відбудеться у м. Дніпрі у трьох окремих  лігах:

 

Молодша ліга - з 19 по 20 лютого 2022 року, україномовний трек.

Старша ліга - з 05 по 06 березня 2022 року, україномовний трек.

Старша ліга - з 20 по 21 березня 2022 року, англомовний трек.

 

Турнір проходитиме за форматом ціннісних дебатів Карла Поппера та за стандартами міжнародної дебатної асоціації IDEA  двома мовами – українською та англійською.

 

Турнір є міжнародним та відкритим для усіх бажаючих дебатерів.

 

Основним завданням турніру є оволодіння учнями навичок переконливої аргументації та набуття досвіду участі у дискусії. В ході дебатного турніру кожна команда розглядає проблему з протилежних позицій, вчиться враховувати різні погляди та інтереси, що сприяє глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією. Навчання дебатам або навчання через дебати дозволяє розвивати у школярів навички критичного мислення та формувати активну громадянську позицію.

 

Захід відбудеться за інформаційної підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Партнерами турніру в різні роки були: Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» 2011-2019 рр., Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України (з 2018 р.), Український дитячий центр "Молода гвардія" (з 2014 р.), тренінгова компанія «Технологія Успіху» (з 2010 р.).

 

ІІ. Керівництво турніру

 

Загальне керівництво та проведення відкритого дебатного турніру Dnipro Open 2022 здійснює громадська організація «Нове бачення». Захід здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Дніпропетровської обласної державної адміністрації в рамках проєкту "Громадяни майбутнього".

Загальна тема Dnipro Open 2022: «Демократія та права людини в  багатокультурному світі. Історія та сучасність».

В рамках майбутнього заходу відбудуться тренінги з дебатних технологій, презентації та майстер-класи відомих тренерів, п’ять відбіркових раундів, півфінал та фінал.

 

Термін проведення: лютий-березень 2022 р.

 

Початок для всіх заходів: о 10.00. Орієнтовне завершення турніру о 17.00-17.30.

Місце проведення турніру:

 

м. Дніпро, Гімназія №12 (пр. Пушкіна, 75), інші місця, які будуть повідомлені заявленим учасникам/цям.


 

 

 

ІІІ. Участь у турнірі


До участі у  відкритому дебатному турнірі Dnipro Open 2022 допускаються усі зареєстровані дебатні команди середніх шкіл, гімназій та ліцеїв України та зарубіжних країн, які мають дебатний досвід, володіють форматом проведення дебатів та сплачують організаційний внесок.
 

Громадська організація "Нове Бачення" дотримується всіх епідеміологічних норм, пов’язаних з пандемією Covid-2019, тому на турнірі буде забезпечений масковий режим та дотримання дистанції між учасниками. Крім того, обов’язковою умовою участі у проєкті є сертифікат про вакцинацію всіх учасників турніру або негативний ПЛР-тест, зданий за 72 години до початку турніру.

 

Відповідальність за життя та здоров’я дебатерів покладається на керівників команд.

 

Всі учасники турніру виявляють толерантне ставлення один до одного, дотримуються етики у спілкуванні та зобов’язуються дотримуватися правил та регламенту турніру.

 

Освітній заклад може бути представлений однією командою в одній лізі. Дві команди можуть узяти участь в одній лізі у разі, якщо зареєструвалося непарне число команд на трек, і тоді організатори перед початком турніру пропонують взяти участь команді зі списку очікування; якщо команди  дебатують англійською.

 

Організатори можуть прийняти 20 дебатних команд в одній лізі. У разі більшої кількості зареєстрованих команд, створюється список очікування. При остаточному формуванні списку команд-учасниць буде враховуватися: а) участь у проєкті "Громадяни майбутнього"; б) мотивація та досвід дебатерів; в) рання реєстрація; г) географія учасників.

 

ІV. Заявки

 

  • Тренер дебатної команди подає в Оргкомітет ГО «Нове бачення» до 10 лютого 2022 року заявку, реєструючи спікерів індивідуально. Реєстраційна форма доступна за посиланням тут:

  • Судді (тренери) реєструються окремо.

  • Змагання у турнірі командні. Склад команди  - 3 спікери (тайм-кіпер реєструється за бажанням команди додатково). В одному раунді одночасно беруть участь дві команди, оцінюють раунд спеціально підготовлені судді, які пройшли тренінги для суддів, організовані ГО "Нове бачення", або мають сертифікацію IDEA. Готують команди до турніру тренери дебатних клубів. Кожен тренер команди під час турніру має бути готовим виконувати обов’язки судді. На турнірі діє принцип: "Одна команда - один суддя". Незалежні судді також запрошуються до участі у турнірі за умови відповідної кваліфікації.

  • Вік учасників має відповідати заявленому. У молодшій лізі беруть участь школярі 7-9 класів, у старшій лізі – 9-11 класів (до 18 років). Керівники команд підтверджують вік дебатерів свідоцтвом про народження на етапі реєстрації та включення команд до основного списку.

V. Фінансові умови

  • Всі учасники сплачують організаційний внесок, сума якого складає 550 грн. для дебатерів, спостерігачів та тайм-кіперів; 450 грн. для тренерів та суддів. Організація не має на меті отримання прибутку. Організаційний внесок покриває витрати на харчування та організацію турніру.

  • організатори не відшкодовують витрати на проїзд команд;

  • проживання учасників у готелі протягом однієї доби учасники оплачують самостійно. Організатори мають можливість покрити проживання для 10-12 команд з України (про це буде оголошено додатково). Кожен запит на проживання буде розглядатися індивідуально. Перевага буде віддана командам, які є учасниками проєкту "Навчання демократії через дебати" або "Громадяни майбутнього", досвід команд та рання реєстрація.

 

VІ. Програма турніру

 

1-й день – відкриття турніру, майстерня для учасників за різними категоріями (одночасно буде проходити 3-4 майстерні для дебатерів та для тренерів і суддів); три раунди по 1 годині, перед початком жеребкування.

 

2-й день – четвертий та п’ятий раунди, півфінали та фінали. Нагородження переможців.
 


VІІ. Нагородження переможців


Команди, які посіли перші та другі місця в трьох лігах, нагороджуються медальками переможців, а лідери - кубками турніру "DNIPRO OPEN". Крім того, всі учасники дебатів отримують дипломи, а також дипломами нагороджуються всі команди. Кращі спікери  у трьох треках отримують пам’ятні статуетки «Кращому спікеру». Турнір має свої традиції. Найкращий спікер турніру нагороджується медаллю IDEA, яка є перехідною, - вручається на турнірі та повертається для подальшої нагороди в наступному році. З 2018 року вручається ще приз "Нагорода Майстра" на честь Ігоря Сущенка, фахівця та одного з засновників дебатного руху в Україні.

 

 

03 день 108.JPG
День первый 068.JPG
03 день 040.JPG
02 день 068.JPG
Dnipro Open 2015_409.JPG
bottom of page