top of page

ПРАВА ЛЮДИНИ ОЧИМА МОЛОДІ
 конкурс відеопромов
до Міжнародного дня прав людини

20161210_095514.jpg

ТЕМИ КОНКУРСУ

 1. Як залучити молодь до соціальної активності?

 2. Як збільшити вплив молоді на прийняття рішень на місцевому рівні?

 3. Боротьба з корупцією є однією з найважливіших умов для захисту прав людини.

 4. Вільна тема, яка відповідає пріоритетам конкурсу.

УМОВИ УЧАСТІ

1.    Заповніть реєстраційну форму онлайн до 05 грудня 2021 року до 23.00 за лінком.

2.    Запишіть відео переконливої промови на одну обрану Вами тему тривалістю 4-4,5 хвилини. У своєму виступі розкрийте важливість теми прав людини та поясніть, навіщо знати свої права і свободи та вміти їх захищати. Пріоритетом буде розповідь про успішну історію захисту порушених прав. Коло питань варто розглядати у контексті сучасної України та інтересів дітей і молоді.

3.    Розмістіть своє відео на власній сторінці в соціальній мережі Facebook або Instagram з поміткою «Права людини очима молоді» та надішліть цей лінк організаторам за адресою debate.dp@gmail.com до 08 грудня 2021 року до 23.00. Відео може бути записано на мобільний телефон. Його якість не впливає на результати конкурсу.

Технічні вимоги:

1. Реєстрація учасника/ці на участь у конкурсі до вказаного терміну і вчасне опублікування відео в соціальній мережі.
2. Дотримання визначеної тривалості промови - 4-4.5 хвилини.
3. Можливість мати зворотній зв'язок (актуальна контактна інформація).

Під час пандемії COVID-19 важливо зберегти комунікацію у дебатній спільноті, продовжувати навчання дебатам, фокусуючись переважно на цифрових речах. Громадська організація «НОВЕ БАЧЕННЯ» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні оголошує конкурс відеопромов «Права людини очима молоді» до Міжнародного дня прав людини. 

Мета конкурсу – знайомство молоді з міжнародними стандартами в галузі прав людини, усвідомлення власних прав та свобод і розуміння важливості їхнього захисту для життя у демократичній державі.

Молодь у проєкті зможе познайомитися з сучасними підходами до онлайн навчання, а також зрозуміти, що дебатна освіта відкриває широкі можливості для майбутнього життя. Організатори розраховують, що учасники та учасниці набудуть практичного досвіду публічних виступів та переконливої аргументації, будуть поширювати власні ідеї щодо розуміння прав людини через соціальні мережі.

Цільова аудиторія:

 

 • школярі 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів професійно-технічної освіти та

 

 • студенти 1-3 курсів вищих навчальних закладів.

Мова конкурсу – українська.  

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ – 35 БАЛІВ 

1.    Актуальність теми – 5 балів 
2.    Розуміння теми прав людини – 10 балів 
3.    Зв’язок з практикою, наведення конкретних прикладів – 10 балів
4.    Презентаційні навички  – 5 балів
5.    Структура промови – 5 балів

Усі відео будуть оцінені експертним журі, а  найкращі роботи будуть опубліковані на сторінці Facebook.  

Реєстрація для участь у конкурсі за лінком. Переможці отримають сертифікати та можливість безкоштовної участі в онлайн тренінгу з ораторської майстерності від кращих тренерів дебатної спільноти. Ми розраховуємо на підтримку тренерів шкільних та студентських клубів, які зможуть консультувати бажаючих взяти участь у конкурсі.   

 

Конкурсні відео приймаються до 08 грудня 2021 року до 23.00. Результати будуть опубліковані 12 грудня 2021 року на сайті ГО «Нове Бачення».

Лінки відеопромов надсилайте за адресою: debate.dp@gmail.com з поміткою «На конкурс».

 

Громадська організація «Нове бачення» розробляє та здійснює освітні проєкти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетентностей та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати, технології критичного мислення, ефективну комунікацію і взаємодію. ГО «Нове бачення» з 2012 року - член міжнародної дебатної освітньої асоціації IDEA, керується у своїй діяльності міжнародними стандартами, бере участь у вироблені молодіжної політики та поширені принципів дебатної освіти в Україні.

 

Чекаємо на ваші роботи онлайн!

 

Команда ГО «Нове Бачення»
debate.dp@gmail.com 
Менеджер проєкту
Валерія Малашенко
+38 0674198584

Громадяни майбутнього 
Соціальний проєкт

Громадська організація «НОВЕ БАЧЕННЯ» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні розпочинає новий проєкт «Громадяни майбутнього» та запрошує освятян та молодь 8 областей зі Східної та Південної України до співпраці.

 

Залучимо молодь до прийняття рішень!

Ми прагнемо надати можливість молоді для реалізації власних ідей. З цією метою ми розшукуємо тих, хто працює з молоддю.

Мета проєкту 

 

посилення потенціалу української молоді зі Сходу та Півдня України бути рушійною силою демократичних перетворень в державі шляхом залучення цільової аудиторії до написання проєктів та громадської діяльності на місцевому рівні.

Ми запрошуємо вчителів шкіл та викладачів університетів на Установчі сесії, які відбудуться у жовтні 2021 р.

 

Проєкт "Громадяни майбутнього" спрямований на сприяння інклюзивної інтеграції, соціальної згуртованості та активної громадянської позиції серед молоді. Для участі у проєкті запрошуються викладачі 42-45 навчальних закладів (шкіл, ліцеїв, коледжів, університетів) з восьми областей України.

 

Установчі сесії будуть проходити:

 1. 2-3 жовтня 2021 р. у м. Дніпро для вчителів шкіл Дніпропетровської, Запорізької та Харківської області;

 2. 15-16 жовтня 2021 р. у м. Дніпро для викладачів університетів з Південної та Східної України.

 3. 24-25 жовтня 2021 у м. Дніпро для вчителів шкіл Одеської, Миколаївської, Херсонської, а також Луганської та Донецької областей, підконтрольних уряду України.

 

У Програмі установчих сесій розглядатимуться питання:

 • Яких компетентностей потребує сучасна молодь

 • Як залучити молодь до громадської активності

 • Як вимірювати потреби молоді

 • Що впливає на розвиток громадянських компетентностей

 • Як сформувати порядок денний для роботи молодіжної команди

 • Що таке соціальний проєкт

ГО «Нове бачення» покриває витрати на проживання, харчування та дорогу в одну сторону.

Всі учасники та учасниці, які виконають умови проєкту, отримають методичні матеріали та сертифікати. Для участі у проєкту необхідно заповнити реєстраційну форму.

Партнери та фінансування 

Проєкт реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 

Думки організаторів та учасників можуть не співпадати з офіційною позицією Посольства США в Україні.

Реєстаційна форма для учасників/ць за лінком.

Громадяни майбутнього_проєкт.jpg

У Програмі установчих сесій розглядатимуться питання:

 • Яких компетентностей потребує сучасна молодь

 • Як залучити молодь до громадської активності

 • Як вимірювати потреби молоді

 • Що впливає на розвиток громадянських компетентностей

 • Як сформувати порядок денний для роботи молодіжної команди

 • Що таке соціальний проєкт

Зацікавлені партнери можуть приєднатися до проєкту, написавши нам на електронну пошту - debate.dp@gmail.com  - участь у проєкті.

Основні заходи

Жовтень 2021 р. – Установчі сесії для потенційних учасників/ць


Листопад-грудень 2020 р. – встановлення партнерських відносин із освітніми закладами, проведення опитування серед молоді, перші тренінги для освітян та молоді.

 

Листопад-грудень 2021 р. – конкурс відеопромов "Права людини очима молоді" до Всесвітнього дня прав людини.

Лютий 2022 р. - Дебатний турнір для школярів Dnipro Open. 

Березень-травень 2022 р.- розробка та презентація соціальних проєктів, консультації єкспертів.

Червень 2022 р. - Літня школа з громадянської освіти.

Публічні дебати для лідерів громад

 навіщо ми створили цей посібник

НАВІЩО МИ СТВОРИЛИ ЦЕЙ ПОСІБНИК

Публічні дебати в громаді. Посібник для лідерів  громад [за заг. ред. Т. Ремех] / О.В. Зима, Т.О. Ремех, В.О. Скворець [Текст]. – К. : Логос, 2020. – 92 с.

Україна увійшла в активну фазу реформування багатьох сфер  життєдіяльності: країною крокує реформа місцевого самоврядування (децентралізація), змінюється виборча система, посилюється боротьба з корупцією тощо. Такі системні зміни потребують відповідаль­них і підзвітних громадянам органів влади. Відповіддю на нові виклики українського суспільства стає мобілізація спільнот навколо місцевих і національних реформ, посилення активності громад, їх спроможності бути рівними учасниками діалогу з владою.  

У посібнику ми виклали окремі теоретичні положення щодо ролі громади в суспільному житті, призначення й можливості публічних дебатів у громаді, зібрали практики дебатування, приклади громад, де це застосовують. Ми хочемо поділитися рекомендаціями, прийомами, успішними історіями та запропонувати всім охочим почати або ж продовжити застосовувати дебати як ефективний інструментарій громади для залучення однодумців до розв'язання проблем місцевого значення.

 

Посібник не адресований досвідченим парламентарям, видатним політтехнологам чи організаторам політичних шоу. Він стане у пригоді всім, хто живе в громаді й хоче активно просувати демократію на місцевому рівні й укріплювати її на національному. Хоча, хтозна, може активна залученість до публічних дебатів змінить і ваше життя – і ви станете громадотворцем чи лідером громади або ж майстерно виконуватимете роль депутата чи політолога...

Сподіваємося, що наведені у посібнику технології, практики й приклади надихнуть вас зініціювати власні дії щодо залучення громадян, органів влади, мас медіа до розв'язання через обговорення важливих для вас та членів вашої громади проблем.

Коли починати? – спитаєте ви. Вже й одразу. Наше життя, ваша громадська активність і ті завдання, які ви ставите перед собою з активізації й залучення громади, потребують ваших негайних активних дій. Тож займайтеся дебатами собі в задоволення й на користь громаді. Сподіваємося, що інформація та поради, вміщені в посібнику, згодяться.

Не баріться – беріться до роботи!

Матеріали посібника апробовані на Літній школі з публічних дебатів для лідерів громад у серпні 2019 року в с. Китайгород Дніпропетровської області.

Посібник створено в рамках проекту «Публічні дебати для лідерів громад», який було реалізовано за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів та учасників заходів можуть не збігатися з офіційною позицією уряду США.

Публічні дебати в громаді_посібник ГО Но

 

Громадська організація «Нове бачення» висловлює щиру подяку за поради, коментарі, зворотний зв'язок:

 • лідерам громадської організації «Альтернатива» (місто Корюківка, Чернігівської області) і особисто Володимиру Оніщуку;

 • громадським активістам: Бєляєвій Єлизаветі, Карпенку Дмитру, Білокур Тетяні, Мірошніку Ігорю, Пельтеку Давіду, Максюті Ганні, Разініній Яні, Шебановій Надії;

 • тренерам та суддям з дебатів: Масютіній Марині, Авдєєвій Ірині, Шаньгіну Олександру, Копиловій Галині, Давлєтовій Людмилі, Коваленко Людмилі, Зарічній Олені, Галь Світлані, Запорощенко Ірині, Ярмоленко Тетяні, Якубовській Вікторії. 

Автори

Посібник поширюється серед учасників проєкту та тих, хто прагне розвивати дебати в громаді. Ви можете його замовити у нас, написавши нам лист на електронну пошту: debate.dp@gmail.com або завантажити тут.

debate-word-checked-floor-concept-discus
bottom of page