Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність 

Проєкт завершено

Проєкт «Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність» реалізовувався громадською організацією «Нове бачення» з вересня 2017 року по липень 2018 року. Мапа поширення проєкту – 10 областей України. Проєкт здійснювався за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходів можуть не збігатися з офіційною позицією уряду США.

 

Мета проєкту

Проект передбачає залучити молодь та освітню громадськість до конструктивного діалогу про уроки історії та сучасності з метою подолання викликів демократії в умовах гібридної війни. Проект спрямовано на навчання молоді роботі з інформацію, вмінню відрізняти факти від думок, долати стереотипи, знаходити проблеми та пропонувати їхні розв'язання. Для публічного захисту власних ідей школярі та студенти 8-ми областей Україні оволодіють технологіями ефективної комунікації, участі у дискусіях та дебатах.

Цільова аудиторія проєкту

 

Вчителі, тренери дебатних клубів, адміністрація шкіл, активні члени громадських організацій та всі ті, хто працює з молоддю.

 

Географія проєкту

 

До участі у проекті запрошуються навчальні заклади Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Київської, Луганської, Чернігівської та Черкаської областей.

Хід проєкту

 

Тренінги для освітян з 8-ми областей України, що дозволить вчителям проводити дискусії про виклики демократії на рівні своїх навчальних закладів. Вчителі, які взяли участь у проекті, створили у своїх школах дебатні гуртки, самостійно організовували дебати у своєму регіоні та брали участь в інших заходах проекту:

  • Фестиваль дебатних клубів у м. Одеса.

  • Міжнародний дебатний турнір Dnipro Open, який відбудеться у лютому 2018 року у Дніпрі;

  • Літня школа з громадянської освіти 2018.

 

В результаті проекту вчителі та експерти 8 областей України обмінювалися досвідом навчання у сфері медіаграмотності та особливостями роботи з молоддю (в тому числі молоддю з обмеженими можливостями) та визначили кроки як формувати у старшокласників та студентів громадянську позицію, як залучати їх до активних, конструктивних та відповідальних дій.

Посібник з суддівства

Зима О.В, Ремех Т.О., Скворець В.В., Масютіна М.Е. Путівник судді дебатів : навчально-методичний посібник [за заг. редагування Т.Ремех] / О.В.Зима, Т.О.Ремех, В.В.Скворець, М.Е. Масютіна [Текст]. – Київ, Логос, 2018. – 96 с. 

Для користування посібником і організації дебатної діяльності Ви можете його завантажити тут.

 

У посібнику узагальнено теоретичні основи та більш як десятирічний досвід організації й проведення дебатних турнірів різного рівня. В основу покладено підхід до дебатів як до педагогічної технології. Обґрунтовано й описано  освітньо-технологічну модель суддівства в дебатах. 

Посібник спрямований на реалізацію таких основних завдань:

- визначення змісту суддівства в дебатах;

- осмислення ролі судді в дебатах;

- аналіз основних компонентів компетентності судді дебатів;

- обґрунтування змісту філософії суддівства в дебатах;

- створення умов ефективного суддівства в дебатах;

- аналіз основних складників підготовки суддів до дебатів;

- обґрунтування критеріїв суддівського оцінювання дебатів;

- визначення особливостей оцінювання дебатів різних форматів;

- характеристика змісту і форми суддівського коментування дебатів;

- рекомендації щодо заповнення суддівських протоколів;

- тренування суддівських навичок.

Ці завдання визначають структуру навчально-методичного посібника, зміст його розділів і підрозділів.

 

Посібник стане в пригоді суддям, дебатерам, керівникам дебатних клубів, тренерам дебатних команд, організаторам дебатних турнірів, усім ентузіастам і прихильникам дебатного руху, небайдужим членам дебатної спільноти.

Підведення підсумків проєкту

 

Для підведення підсумків  проєкту дебатна спільнота зібралася 15 червня 2018 року о 13.00 в Американському домі, м. Київ. На зустрічі був представлений фільм про дебатний турнір DNIPRO OPEN 2018, знятий у ході проекту, та відбулося його обговорення. Презентації експертів, залучених до проекту, підкреслили важливість дебатної освіти для формування громадянської позиції молоді.

 

Полєтта Волс, керівник відділу грантових програм Посольства США в Україні звернулася до учасників Літньої школи зі словами: «Сьогодні ви виступаєте в якості агентів демократичних змін в Україні. Якщо люди не будуть розвивати навички дебатів і тренувати розумові здібності, то вони дуже легко можуть потрапляти під вплив пропаганди та дезінформації. Ця програма надає унікальну можливість отримати навички ефективного спілкування, а також брати участь у важливих обговореннях та дебатах. Дебатна освіта є однією з важливих стратегій для підтримки молодих людей у процесі їхнього інтелектуального зростання, а також проти радикалізації молоді. Така освіта зменшує деструктивні імпульси та надає можливості молоді брати участь у громадському житті, і не бути бездоглядними, ізольованими та виключеними із громадського життя людьми… Дебати – це демократія в дії».

Адреса

пр. Пушкіна, 55/227

Дніпро, Україна, 49008

  • Instagram Social Иконка
  • Facebook App Icon

Ми в соціальних

мережах

Електронна пошта

newvision.dp@gmail.com

© 2013-2020

ГО "Нове бачення"

Всі права захищенні