Публічні дебати у Дніпрі

Это текст. Нажмите, чтобы отредактировать и добавить что-нибудь интересное.

Публічні дебати - тренінги для лідерів громад

Запрошується активна молодь та лідери громад (також представники органів місцевого самоврядування, журналісти)

 • Учасники та учасниці візьмуть участь у двох тренінгах та Літній школі з публічних дебатів. Всього буде відібрано дві групи.

 • Самостійно організують як мінімум одні публічні дебати у громаді. Всього планується 25 таких дебатів у громадах.

 • Представлять свої результати та історії успіхів на Фінальній конференції.

 

Навчальний тренінг для групи 2 з ефективної комунікації та публічних дебатів відбудеться 26-27 липня 2019 року у м. Дніпро.

 

Реєстрація на тренінг

триває до 18.07!

Реєстраційна форма за посиланням: 

Навчальний тренінг для групи 1 з ефективної комунікації та публічних дебатів відбудеться 21-22 червня 2019 року у м. Корюківка (с. Бреч) Чернігівської області.

 

Реєстрацію на тренінг

завершено!

Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 

Всі запитання надсилайте через електронну пошту debate.dp@gmail.com або через сторінку Facebook: https://www.facebook.com/ngonewvision/

Менеджер проекту - Іжко Оксана, тел.: 063 8038631. Сайт ГО «Нове бачення» – http://www.newvision.org.ua/

Шкільні дебати для освітян

7-8 червня 2019 р. Громадська організація «Нове бачення» за підтримки Посольства США в Україні провела в Інгулецькій перлині Кривого Рогу навчальний тренінг зі шкільних дебатів та суддівства для освітян району. Метою тренінгу було навчання технологіям дебатів, принципам та підходам до організації шкільних дебатних турнірів. 


В ході тренінгу було прояснено зміст ціннісних дебатів формату Карла Поппера як технології формування громадянських компетенцій учнів. Знайомство з дебатами відбулося за різними форматами. Вивчення вимог до суддівства у дебатах дозволило учасникам зрозуміти як оцінювати шкільні дебати.


Під час тренінгу детально обговорили та презентували ролі спікерів у різних форматах шкільних дебатів: ціннісному форматі Карла Поппера та всесвітньому форматі шкільних дебатів. Учасники та учасниці розвивали навички аргументації та стратегії спростування, відзначили особливості використання запитань під час дебатів. 
Перший день завершився практикою – дебатами за навчальною темою з аналізом. Практика є практикою!
Другий день – все про особливості суддівства у дебатах: критерії суддівства та філософія дебатів. Робота в парах за технологією «навчаючи-вчуся» з презентаціями: «Філософія суддівства», «Критерії суддівства», «Яким має бути суддя у дебатах».


Організація дебатного клубу та проведення шкільних дебатів – особливий блок спілкування.


Фінальною фазою спілкування була рефлексія. 

Результати? Школу № 102 визначено як базову для впровадження шкільних дебатів в Інгулецькому районі у м. Кривий Ріг. Загальна думка у групі – шкільним дебатам бути! Спрацювала технологія Bluetooth між учасницями та учасниками. Вразило глибоке розуміння необхідності навчання дебатам в освітянському просторі через адепток компетентної освіти – пані Ірини Запорощенко та координаторки клубу дебатів Людмили Хорькової. Особлива роль у дійстві, яке сталося, це ініціатива голови Інгулецької районної у місті ради Сергія Жеребило, дебатера за ментальністю. Наявність такого симбіозу керівників та вмотивованих освітян – запорука успіху. 
Громадська організація «Нове бачення» дякує колективу Криворізької загальноосвітньої школи I – III ст. №59 за гостинний прийом.


Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Дивіться нас на Фейсбуці 

Публічні дебати для лідерів громад 

Громадська організація «Нове бачення» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні розпочинає новий проект «Публічні дебати для лідерів громад» та запрошує до співпраці всіх зацікавлених осіб.

 

Дискусія повинна стати невід'ємною частиною будь-якої соціальної сфери: політики, бізнесу, науки, мистецтва, права, релігії тощо. Таким чином, публічні дебати як важливий компонент демократичних інституцій дозволяють публічно пояснювати, як і чому саме приймаються певні рішення та як вони сприятимуть вирішенню соціальних проблем. Проект передбачає залучити  активну спільноту до публічного діалогу про демократію, права людини та мультикультуралізм. Для публічного захисту власних ідей учасники та учасниці оволодіють технологіями ефективної комунікації та публічних дебатів. Проект спрямовано на навчання молоді та лідерів громад роботі з інформацію, вмінню відрізняти факти від думок, долати стереотипи, знаходити проблеми та пропонувати їхні розв'язання.

 

До участі у проекті запрошуються учасники та учасниці Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Полтавської, Київської, Тернопільської, Чернігівської, Черкаської, а також території Луганської та Донецької областей, які підконтрольні уряду України. Участь з інших областей також можлива.

 

У проекті заходи будуть відбуватися для двох цільових груп:

 

      1. Активна молодь та лідери громад (також запрошуються представники органів місцевого самоврядування, журналісти)

 

 • Учасники та учасниці візьмуть участь у двох тренінгах та Літній школі з публічних дебатів. Всього буде відібрано дві групи.

 • Самостійно організують як мінімум одні публічні дебати у громаді. Всього планується 25 таких дебатів у громадах.

 • Представлять свої результати та історії успіхів на Фінальній конференції.

 

   2. Вчителі шкіл різних предметів, школярі 6-11 класів, студенти вищих навчальних закладів

 

 • Вчителі візьмуть участь у навчальних тренінгах з дебатних технологій.

 • Організують у своїх навчальних закладах шкільні дебатні клуби.

 • Візьмуть участь у Фестивалі дебатних клубів у м. Одеса у вересні 2019 р. та ХІІ міжнародному дебатному турнірі для школярів DNIPRO OPEN 2020.

 

 

 

 

 

 

Для вчителів:

 

 • Навчальний тренінг з організації шкільних дебатів та суддівства в дебатах відбудеться 06-07 червня у м. Кривий Ріг. Реєстрацію на тренінг завершено.

 • Навчальний тренінг з організації шкільних дебатів та суддівства в дебатах відбудеться 25-26 жовтня у м. Київ. Реєстрація на тренінг триває! Реєстраційна форма за посиланням:

 • Фестиваль дебатних клубів у м. Одеса – 19-22 вересня 2019 року.

Реєстраційна форма – буде пізніше.

 

Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 

Всі запитання надсилайте через електронну пошту debate.dp@gmail.com або через сторінку Facebook: https://www.facebook.com/ngonewvision/

Менеджер проекту - Іжко Оксана, тел.: 063 8038631. Сайт ГО «Нове бачення» – http://www.newvision.org.ua/

Для молоді та лідерів громад

 • Навчальний тренінг для групи 1 з ефективної комунікації та публічних дебатів відбудеться 21-22 червня 2019 року у м. Корюківка (с. Бреч) Чернігівської області. Реєстрацію завершено.

 • Навчальний тренінг для групи 2 з ефективної комунікації та публічних дебатів відбудеться 26-27 липня 2019 року у м. Дніпро. Реєстрація на тренінг триває!

Реєстраційна форма за посиланням: 

 • Літня школа з публічних дебатів 20-23 серпня 2019 року у м. Дніпрі.  Реєстрація на Літню школу триває!

Реєстраційна форма за посиланням:

Перші заходи

 DNIPRO OPEN 2019 - міжнародний дебатний турнір для школярів 

З 01 по 03 березня у Дніпрі відбувся міжнародний дебатний турнір для школярів DNIPRO OPEN 2019! 

Протягом трьох днів турніру для учасників було проведено різноманітні майстерні з дебатних технологій, у тому числі – англомовні. Наукові співробітники Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» взяли активну участь у реалізації програми дебатного турніру. Були проведені екскурсії Музеєм Голокосту та кілька майстерень. Так, керівник науково-музейного відділу Інституту «Ткума» д-р Денис Шаталов і науковий співробітник Валентин Рибалка поспілкувалися зі школярами на складні теми колаборації під час Другої світової війни та мотивів людської поведінки.

Паралельно з роботою майстерень проходив круглий стіл для вчителів та тренерів, модератором якого виступила науковий співробітник Інституту «Ткума» д-р Олена Іщенко. Говорили про проблеми історичної пам’яті, про Голокост в Україні, особливості викладання теми на уроках історії в школі. Керівник освітнього відділу Інституту «Ткума» Ірина Піскарьова презентувала нові видання з історії Другої світової війни та Голокосту, і розповіла про освітні можливості для вчителів і школярів.

 

На турнірі дебатувала 41 команда з України та Латвії двома мовами – українською та англійською. 23 навчальних заклади взяли участь у дебатах і це команди з Латвії, Бердянська, Горішніх Плавнів, Запоріжжя, Карлівки, Києва, Кривого Рогу, с. Розсошенці Полтавської області, Черкас та Дніпра. Три треки працювали паралельно – один у молодшій лізі (формат ціннісних дебатів Карла Поппера, україномовний) та два – у старшій (формат Карла Поппера з полісі-кейсом та всесвітній формат шкільних дебатів – україномовний та англомовний). В рамках турніру бло проведено 5 відбіркових раундів, півфінал та фінал.

Чотири раунди майстерень для різних цільових аудиторій відбулися протягом трьох днів – для дебатерів у різних форматах, для суддів та тренерів з командами, суддів без команд. Судді на турнірі виробляли власну філософію суддівства, експерти розробляли поради на основі потреб. А дебатери не тільки обговорювали зміст тем, але й навчалися. Вони змогли краще зрозуміти сутність дебатів, удосконалити навички активного слухання, вчилися толерантно сприймати різні точки зору.

Ми вітаємо переможців у трьох треках – у молодшій лізі – команди «Платинум» та «Індиго» НВО №136 м. Дніпра (тренерка – Ярмоленко Тетяна Сергіївна) та переможців в англомовному форматі – команду «Матрьона» СБШ №23 м. Дніпра (Тренерка – Нетьосова Світлана Феліксівна).

Турнір організовано громадською організацією «Нове бачення» разом з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» та за інформаційної підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Дякуємо партнерам за конструктивну співпрацю! Крім того, ми хочемо подякувати всім учасникам турніру за чудові насичені дні, які ми провели разом!

Адреса

пр. Пушкіна, 55/227

Дніпро, Україна, 49008

 • Instagram Social Иконка
 • Facebook App Icon

Ми в соціальних

мережах

Електронна пошта

newvision.dp@gmail.com

© 2013-2020

ГО "Нове бачення"

Всі права захищенні