top of page

Громадська організація «Нове бачення» реалізуючи проект "Навчання демократії через дебати. Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність" провела 04 лютого 2018 року в НВК № 12 м. Дніпра тренінг з дебатних технологій та суддівства для молодих освітян Дніпропетровської області. Готуючись до Міжнародного дебатного турніру Dnipro Open 2018 та для забезпечення якісного суддівства, було визначено наступні очікувані результати від тренінгу:

  • пояснювати сучасні підходи в дебатах до суддівства та визначити їхні освітні можливості для формування громадянської компетентності молоді засобами дебатної освіти;

  • познайомитися з технологіями суддівства в дебатах та краще усвідомити філософію суддівства;

  • більш ефективно використовувати різні формати дебатів для суддівських коментарів під час дебатних турнірів;

  • зрозуміти як розвинені навички дебатів та критичного мислення у молоді можуть сприяти вивченню історії, обговоренню складних суспільно важливих тем, порозумінню та вирішенню місцевих проблем;

  • набути практичний досвід суддівства для підготовки команд до участі у дебатному турнірі Dnipro Open 2018.

 

На тренінгу розглядалися питання, присвячені філософії суддівства та критеріям оцінювання в дебатах. Учасники та учасниці обговорювали що є важливим для того, щоб бути неупередженим суддею та, працюючи в групах, виробляли вимоги до суддівства, а потім публічно представляли презентації: «У суддівстві важливо»; «Суддя в дебатах має бути». Експертка проекту - Тетяна Ремех, завідувачка лабораторії суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, підкреслила, що  участь у дебатах потребує від учасників вміння реагувати на почуте та постійно

 

 Літня школа з громадянської освіти

Літня школа - фінальний захід проекту «Навчання демократії через дебати. Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність».

 

Захід відбувався за підтрмкки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Думки Посольства США в Україні можуть не збігатися з думками організаторів. Відкриття Літньої школи відбулося 15 червня 2018 року о 13.00 в Американському домі, м. Київ. На відкритті був представлений фільм про дебатний турнір DNIPRO OPEN 2018, знятий у ході проекту, та відбулося його обговорення. Презентації експертів, залучених до проекту, підкреслили важливість дебатної освіти для формування громадянської позиції молоді. Полєтта Волс, керівник відділу грантових програм Посольства США в Україні звернулася до учасників Літньої школи зі словами: «Сьогодні ви виступаєте в якості агентів демократичних змін в Україні. Якщо люди не будуть розвивати навички дебатів і тренувати розумові здібності, то вони дуже легко можуть потрапляти під вплив пропаганди та дезінформації. Ця програма надає унікальну можливість отримати навички ефективного спілкування, а також брати участь у важливих обговореннях та дебатах. Дебатна освіта є однією з важливих стратегій для підтримки молодих людей у процесі їхнього інтелектуального зростання, а також проти радикалізації молоді. Така освіта зменшує деструктивні імпульси та надає можливості молоді брати участь у громадському житті, і не бути бездоглядними, ізольованими та виключеними із громадського життя людьми… Дебати – це демократія в дії».

 

 

В ході другого дня Школи, 16 червня, майстерні були присвячені залученню молоді до громадської діяльності. Тренерка Марина Масютіна провела у формі світового кафе дискусію щодо формування мотивації у молоді способів та форм громадянської активності. Учасники та учасниці підкреслили, що вони бачать дебати як інструмент для обговорення потреб громади і готові в цьому брати участь. Експертка Тетяна Ремех організувала роботу у групах щодо інструментів оцінювання дебатів. Практичні поради, які були напрацьовані на тренінгу, увійшли до посібника «Путівник судді дебатів», який готувавася до друку.

 

В ході екскурсії до історичного музею в м. Корюківці, учасники познайомилися з історією, культурними традиціями краю; наприклад, з унікальною корюківською вишиванкою. Крім того, учасники дізналися про Корюківську трагедію, яка сталася в роки Другої світової війни. Так як події про знищення окупантами всього місцевого населення міста навесні 1943 року в СРСР замовчувалися, для більшості учасників було відкриттям, що це була найбільша трагедія у Європі щодо знищення мирного населення під час Другої світової війни. Учасники довго обмінювалися своїми враженнями та проводили паралелі з сучасними подіями, шукали відповіді на питання, чому вчить нас історія та які уроки ми можемо винести.

 

Третій день Школи проходив на території туристичного комплексу у с. Бреч, Чернігівської області, в ході якого відбулося підведення підсумків проекту та молодіжні дебати на тему: «Реформи в громаді залежать від активності молоді».

 

Літня школа з громадянської освіти 2018 мала три локації, і це був перший досвід організації в такому переміщенні учасників:

 

15 червня 2018 р.: відкриття заходу  в Американському домі, м. Київ, вул. Миколи Пимоненка, 6.

 

16 червня: м. Бреч – майстерні, презентації, культурний вечір;

Екскурсія до історичного музею в м. Корюківка: 15.00 - 17.00.

 

17 червня: підведення підсумків проекту та публічні дебати у с. Бреч. Тема дебатів: «Реформи в громаді залежать від активності молоді».

 

Учасники Літньої школи:

вчителі, які брали участь у проекті та у дебатному турнірі для школярів Dnipro Open 2018;

молодь – молоді лідери, переможці та призери турніру Dnipro Open 2018.

 

У заході також взяли участь: Полєтта Волс, керівник відділу грантових програм Посольства США в Україні; Сергій Решетов – експерт Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні; Тетяна Ремех – зав. лабораторії суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, канд. пед. наук; Володимир Скворець, д-р філ. наук, ЗНУ, Максим Лепський, д-р філ. наук, ЗНУ, Марина Масютіна, авторка програми «Дебати»;  тренери ГО «Нове бачення» – Олена Зима, Ірина Авдєєва, Марина Теплова, Олександр Шаньгін.

У Літній школі з громадянської освіти брали участь дві групи учасників:

 

Перша - тренери дебатних клубів, переважно вчителі шкіл, та експерти проекту.

 

Друга – молоді лідери, переможці та призери дебатного турніру DNIPRO OPEN 2018.

Особливість Школи була в тому, що групи працювали іноді разом, а більшу частину – окремо. Серед молоді було також два рівні учасників – це молоді тренери, випускники дебатних проектів, та старшокласники. Учні були об’єднані у чотири команди, ними опікувалися молоді тренери, які повинні були познайомити команду з новим форматом – Формат Карла Поппера з полісі кейсом. Особливість цього формату полягає в тому, що учасники повинні були знайти проблему у громаді, проаналізувати її та запропонувати алгоритм її вирішення. Для досвідчених дебатерів це був новий досвід – підготувати переконливий кейс за дві доби, тренери отримали досвід підготовки команд в умовах обмеженого часу. Для всіх це була можливість набути навичок роботи в команді та розвивати лідерські якості.

 

У дебатах на тему: «Реформи в громаді залежать від активності молоді» вчителі були суддями та судили за тими критеріями, які нещодавно обговорювали, молодь продемонструвала власне бачення місцевих проблем м. Корюківки та шляхи їхнього розв’язання.

Учасники Літньої школи з громадянської освіти отримали практичні інструменти для викладання громадянської освіти у своїй педагогічній діяльності та молодь, залучена до проекту, набула навичок громадянського активізму.

 Цілі сталого розвитку ООН у регіональній політиці

Громадська організація "Нове бачення" взяла участь в обговоренні та підготовці Річної доповіді щодо адаптації цілей сталого розвитку.

На сайті Дніпро ОДА зазначено, що регіон першим в Україні адаптував до власних умов цілі сталого розвитку людства, визначені ООН. В якому напрямку рухатиметься область у перспективі до 2030 року, йдеться у регіональній доповіді, що презентували 24 квітня 2018 року у ДніпроОДА.

«Цілі сталого розвитку людства, визначені світовою спільнотою, вже адаптовані на національному рівні. Україна окреслила 86 завдань, які вона реалізуватиме у найближчі 12 років. Цьогоріч стартувала адаптація цілей у регіонах. Дніпропетровщина також вирішила, що саме є першочерговим у розвитку її територій та регіону в цілому», – зазначив радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

Доповідь охоплює найрізноманітніші сфери життєдіяльності регіону – економіку, охорону здоров’я, екологію, а також глобальні проблеми, такі як боротьба з бідністю.

«При розробці цілей враховувалася специфіка Дніпропетровщини. Це регіон із переважною більшістю міського населення, розвинутою важкою промисловістю. Першочергова мета проекту – допомогти територіям у їхньому розвитку», – зазначив експерт ПРООН, Голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень Анатолій Максюта.

Дніпропетровщина визначила для себе 16 основних цілей розвитку, а для їх реалізації – 93 завдання. Це і модернізація промисловості, і створення нових робочих місць, і залучення інвестицій. Тепер ці положення знайдуть місце у новій стратегії розвитку Дніпропетровської області.

Доповідь «Цілі Сталого Розвитку: Дніпро-2030» підготували  спільно експерти Програми розвитку ООН, Дніпропетровська облдержадміністрація, об’єднані територіальні громади та громадськість. Виконавча директорка ГО «Нове бачення» брала участь у роботі Робочої групи з підготовки доповіді та формулюванні індикаторів очікуваних результатів.

У практичній частині заходу експерти ПРООН провели тренінг зі стратегічного планування в контексті ЦСР та надали вичерпні оцінки для представників об’єднані територіальних громад та громадськості. Олена Ніжник та Олена Харченко організували змістовні презентації, консультації та коментарі для учасників практичних сесій.

Завершено фільм про дебатний турнір DNIPRO OPEN

Нарешті завершено фільм про дебатний турнір для школярів та студентів DNIPRO OPEN 2018. Над його створенням працювала як команда громадської організації "Нове бачення", так і професійні журналісти. Олені Редькі та Юрію Тинному якнайкраще вдалося передати дух дебатного турніру та через візуальний ряд розкрити сутність дебатної спільноти. Коментарі експертів та суддів, інтерв'ю з учасниками та гостями турніру демонструють зацікавленість великої кількості небайдужих людей в розвитку сучасних компетенції молоді. Фільм знято в рамках проекту "Навчання демократії через дебати. Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність", який здійснюється за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Думки учасників можуть не збігатися з офіційною позицією американського уряду.

Перспективи партнерства Україна-НАТО очима молоді Дніпра

Громадська організація "Нове бачення" взяла участь у підготовці молодіжного дебатного заходу, присвяченого питанням "Україна-НАТО", який відбувся 17 квітня 2018 року в Дніпропетровській обласній адміністрації. Дякуємо дебатерам та дебатеркам Гімназії №12, ССЗШ №9 та 23, студентам Університету внутрішніх справ за участь у молодіжних дебатах англійською: «Молодь дебатує: партнерство Україна-НАТО». Цей захід відбувся завдяки профільній заступниці Голови Громадської ради, виконавчого директора ГО "Нове бачення" Олені Зимі, голові комітету з питань гендерної рівності, молодіжної політики, євроінтеграції та міжнародних відносин Валерії Дідковській, модератору заходу Іллі Жушману, радниці Голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірині Грицай.

У Дніпрі відбувся дебатний турнір DNIPRO OPEN 2018

У Дніпрі з 23 по 25 лютого 2018 року проходив дебатний турнір DNIPRO OPEN 2018, який був організований ГО "Нове бачення"

у партнерстві з Українським інститутом "Ткума" та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Дніпропетровською ОДА.

Переможці у трьох треках нагороджені кубками:

 

ССШ № 17, м. Черкаси, у форматі ціннісних дебатів Карла Поппера, тренерка - Лариса Коломїєць;

 

ЦДЮТ, м. Бердянськ - у Всесвітньому форматі шкільних дебатів, україномовний трек, тренерка - Марина Масютіна,

 

ССШ № 9, м. Дніпро, - у Всесвітньому форматі шкільних дебатів, англомовний трек, тренерка - Людмила Давлєтова.

 

Медаль IDEA - найкращому спікеру турніру, отримала учениця НВО № 136 м. Дніпра – Безбородько Юлія; приз "Відзнака Майстра", запроваджений на честь Ігоря Сущенка, який розвивав багато років шкільні дебати в Україні, отримала – Ангеліна Татарікова, м. Бердянськ.

 

 

Десятий міжнародний дебатний турнір “Dnipro Open 2018”

https://adm.dp.gov.ua/ua/events/desyatij-mizhnarodnij-debatnij-turnir-dnipro-open-2018

ТЕЗИ, АРГУМЕНТИ ТА ОРАТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО — У ДНІПРІ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕБАТНИЙ ТУРНІР «DNIPRO OPEN 2018″(ВІДЕО)

http://9-channel.com/2018/02/26/tezi-argumenti-ta-oratorske-mistetstvo-u-dnipri-vidbuvsya-mizhnarodnij-debatnij-turnir-dnipro-open-2018-video/

 

У ДНІПРІ ОГОЛОСИЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ Х ВІДКРИТОГО ДЕБАТНОГО ТУРНІРУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ DNIPRO OPEN 2018

https://dniprorada.gov.ua/uk/articles/item/23927/-u-dnipri-ogolosili-peremozhciv-h-vidkritogo-debatnogo-turniru-sered-shkolyariv-dnipro-open-2018

 

Нове бачення важливих проблем сьогодення

http://big.zp.ua/index.php/news/3640-2018-02-28-13-47-13

«Dnipro Open 2018» збирає друзів

http://cdut.ostv.zp.ua/index.php/360-dnipro-open-2018-zbirae-druziv

 

У Дніпрі відбувся фінал десятого щорічного дебатного турніру для учнів середніх шкіл

http://dniprograd.org/2018/02/26/u-dnipri-vidbuvsya-final-desyatogo-shchorichnogo-debatnogo-turniru-dlya-uchniv-serednikh-shkil_65345

  Готуємося до дебатного турніру для школярів Dnipro Open 2018 

Громадська організація «Нове бачення» реалізуючи проект "Навчання демократії через дебати. Виклики демократії: уроки історії та громадянська активність" провела 04 лютого 2018 року в НВК № 12 м. Дніпра тренінг з дебатних технологій та суддівства для молодих освітян Дніпропетровської області. Готуючись до Міжнародного дебатного турніру Dnipro Open 2018 та для забезпечення якісного суддівства, було визначено наступні очікувані результати від тренінгу:

  • пояснювати сучасні підходи в дебатах до суддівства та визначити їхні освітні можливості для формування громадянської компетентності молоді засобами дебатної освіти;

  • познайомитися з технологіями суддівства в дебатах та краще усвідомити філософію суддівства;

  • більш ефективно використовувати різні формати дебатів для суддівських коментарів під час дебатних турнірів;

  • зрозуміти як розвинені навички дебатів та критичного мислення у молоді можуть сприяти вивченню історії, обговоренню складних суспільно важливих тем, порозумінню та вирішенню місцевих проблем;

  • набути практичний досвід суддівства для підготовки команд до участі у дебатному турнірі Dnipro Open 2018.

 

На тренінгу розглядалися питання, присвячені філософії суддівства та критеріям оцінювання в дебатах. Учасники та учасниці обговорювали що є важливим для того, щоб бути неупередженим суддею та, працюючи в групах, виробляли вимоги до суддівства, а потім публічно представляли презентації: «У суддівстві важливо»; «Суддя в дебатах має бути». Експертка проекту - Тетяна Ремех, завідувачка лабораторії суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, підкреслила, що  участь у дебатах потребує від учасників вміння реагувати на почуте та постійно підтримувати з опонентами зворотній зв'язок, тому майбутнім суддям варто враховувати при оцінці дебатерів чи розуміють спікери тему та чи можуть спростовувати почуті аргументи. Зима Олена, виконавчий директор ГО «Нове бачення», акцентувала увагу на необхідності для суддів враховувати при оцінці дебатів інтелектуальні стандарти. В своїй презентації вона спонукала учасниць та учасників тренінгу до розуміння що таке в дебатах бути ясними, точними та зрозумілими, бути в темі, бути логічними та розсудливими. Ірина Авдєєва, тренерка проекту, зупинилася на особливостях різних форматів дебатів та деяких відмінностях в оцінюванні формату Карла Поппера та всесвітньому форматі шкільних дебатів. Така робота дозволила учасникам та учасницям тренінгу набути практичного досвіду розуміння важливості всіх елементів дебатів, отримати відповіді на  запитання та зрозуміти цінність навичок активного слухання.

Турнір Dnipro Open 2018 відбудеться з 23 по 25 лютого 2018 р., реєстрація на який триває до 10 лютого включно.

Турнір здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Дніпропетровської обласної адміністрації.

Ділова гра «Реклама сприяє маніпулюванню свідомістю громадян».

 

Вчителі та студенти підкреслили, що для формування громадянської позиції важливо учнів навчати працювати з інформацією та ставити її під сумнів, навчитися застосовувати елементи аналізу та звертати увагу на достовірність джерел інформації. Суддя, який знає формати дебатів, керується у своїй діяльності розробленими критеріями оцінювання та інтелектуальними стандартами, добре обізнаний з теми дебатів та має власну філософію суддівства, зможе бути гарним наставником для молоді і через суддівські коментарі впливати на формування громадянської компетентності.

 

Громадська організація «Нове бачення» разом з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» запрошує навчальні заклади України та зарубіжних країн взяти участь у Десятому міжнародному дебатному турнірі для учнів середніх та старших класів «Dnipro Open 2018».

У Дніпрі відбудеться міжнародний дебатний турнір

для школярів DNIPRO OPEN 2018

Громадська організація «Нове бачення» разом з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» запрошує навчальні заклади України та зарубіжних країн взяти участь у Десятому міжнародному дебатному турнірі для учнів середніх та старших класів «Dnipro Open 2018». Турнір здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Дебатний захід Dnipro Open 2018 для учнів середніх шкіл та студентів відбудеться у м. Дніпрі з 23 по 25 лютого 2018 року за стандартами міжнародної дебатної освітньої асоціації „IDEA”. Відкриття турніру відбудеться у Культурному центрі «Менора», де передбачаються екскурсії по музею Голокосту, майстерні відомих експертів з дебатних та тьюторських технологій, критичного мислення, круглий стіл з інноваційних методів навчання. Дебати будуть відбуватися українською та англійською мовами.

 

Детальніше про критерії відбору учасників та умови участі читайте за посиланням: http://www.newvision.org.ua 
Реєстрація триває до 10 лютого 20178 року.

https://docs.google.com/…/1Gf3YG_81dCSCnx9cxOMlBKMuBa7…/edit

bottom of page