top of page

Про нас

  

Громадська організація "Нове бачення" розробляє та здійснює освітні проекти, пов'язані з навчанням демократії, формуванням громадянських компетенцій та утвердженням принципів освіти для сталого розвитку через відкриту дискусію, дебати, технології критичного мислення,  ефективну комунікацію та взаємодію. ГО "Нове бачення" - член міжнародної дебатної освітньої асоціації  IDEA NL (International Debate Education Organization), керується у діяльності міжнародними стандартами IDEA, бере участь у міжнародних заходах  IDEA NL  

 

Місія організації – сприяти утвердженню принципів демократії та формуванню громадянського суспільства через здійснення освітніх проектів та програм, спрямованих на розвиток громадянських компетентностей, запровадження інновацій в освіті, співпраця та взаємодія з громадою, органами державної влади та місцевого самоврядування. 

 

 

Громадська організція
"Нове бачення"
 
International Debate Educational Association

  

Громадську організацію «Нове бачення» було створено в червні 2010 року командою педагогів та активістів, які вирішили свій досід та знання задіяти для реалізації інноваційних освітніх проектів в Україні. Організація популяризує дебатний рух в Україні, здійснюючі соціальні проекти. Найбільш успішним заходом є відкритий дебатний турнір Dnipro Open, що присвячений питанням розвитку демократії, прав людини та багато культурності і збирає вісім років поспіль дебатерів з різних регіонів України та зарубіжних країн. 

За останні десятиліття дискусії та дебати активно увійшли в суспільне життя. Але коло фахівців, які використовують дебати в своїй практиці, достатньо обмежене. Сьогодні варто подивитися на освітні можливості дебатів зовсім по-іншому: сприймати їх не тільки як інтелектуальні змагання, а як технологію навчання, яка ефективно сприяє розвитку молоді та формуванню її громадянської позиції. І тоді використовувати дебати зможуть у школах та університетах більш широко на різних предметах у темах, де є протилежні підходи та можливість обговорення проблеми з різних позицій.

 

 

Дебати – це спеціально організований, чітко структурований публічний обмін думками між двома сторонами з актуальної теми. Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання у своїй правоті третьої сторони, а не одне одного. А вміння брати участь в цивілізованій дискусії є надзвичайно важливим для розвитку демократії та виховання майбутніх громадян.

 

Дебати як освітня технологія широко представлені у всьому світі, мають свої традиції, використовуються як в позакласній діяльності для проведення інтелектуальних змагань, так і в навчальному процесі. Хоча дебати відомі ще з часів давніх греків, сьогодні вони, як ніколи, популярні у всьому світі - майже кожна школа, коледж та університет в Великій Британії, США, Канаді, Австралії, Південній Кореї тощо мають свою дебатну команду. Існують впливові національні та міжнародні дебатні організації (World Debate Institute, National Forensic League, IDEA), які об’єднують тисячі учасників, і підтримуються національними урядами та міжнародними спільнотами.


Учасників дебатів вітають політики, державні діячі, президенти. 

У всьому демократичному світі дебати стали невід’ємною частиною життя: дебати в політиці, в парламентах, на телебаченні, дебати як суспільне обговорення. Тому в таких суспільствах зовсім інше ставлення до навчальних дебатів. Так у грудні 2009 року відкриття щорічної Генеральної Асамблеї IDEA відбувалося в Палаті Лордів Великої Британії. Члени нашої організації були учасниками конференції і обговорювали питання розвитку дебатного руху, можливості доступу школярів до он-лайн дебатів, участь у міжнародних турнірах і підготовка до головного світового чемпіонату – Youth Forum. Участь у такому заході дуже важлива як для старшокласників, вчителів, тренерів, так і для розвитку дебатів в Україні. Таке навчання серед найкращих світових лідерів дає можливість швидше реагувати на потреби часу, адаптувати і використовувати кращий досвід навчання дебатам, розглядати дебати як шлях для формування навичок, необхідних для життя в демократичному суспільстві та глобальному вимірі. З 26 по 30 листопада 2016 року ГО "Нове бачення" як член IDEA NL представлена на міжнародному форумі в Брюсселі у проекті "OPEN UP!" Обговорювати серед лідерів 18 країн освітні можливості дебатів, визначати пріоритети молодіжної політики у європейському парламенті та потім реалізувати молодіжні проекти разом з міжнародною спільнотою на рівні своєї держави є одним із основних напрямків діяльності громадської організації «Нове бачення».

 

Дебати розвивають критичне мислення,  формують  навички переконливої аргументації, публічних виступів, розвивають усне та письмове мовлення, сприяють ефективному спілкуванню. Студенти, які дебатують, вміють розглядати питання з різних точок зору, працювати з інформацією та оцінювати її, поважають національні, культурні та релігійні відмінності. 

bottom of page