top of page

Ефективне врядування через впровадження сучасних демократичних стандартів

 

В рамках Програми фахового стажування працівників законодавчої влади України, яка адмініструється організацією «Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS»  та фінансується Державним Департаментом США з 04 червня по 21 червня в Україні перебуватиме пан Джозеф Девлін. Він є керівником Апарату Офісу заступника мера м. Сакраменто пана Джея Шейнайра. Візит відбувається в рамках спільного українсько-американського проекту під назвою «Ефективний уряд через впровадження сучасних демократичних стандартів».

 

Організація «Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS» діє на підставі договору між Урядом України та Урядом США «Про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво» від 7 травня 1992 року та акредитована у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

 

В рамках даного проекту та з метою обговорення актуальних питань діяльності місцевого самоврядування в Україні, пан Джозеф Девлін за сприяння громадської організації «Нове бачення» планує провести зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, вищими навчальними закладами та ознайомитись із системою освіти, підготовкою майбутніх менеджерів та діяльністю місцевого самоврядування в Україні. 

 

В перший тиждень перебування гостя зустрічі відбулися з науковцями, представниками місцевих рад Новомосковська, Дніпропетровська, молоддю та окремими ініціативними групами громади.

 

Питання, які порушувалися на зустрічах: 


Як функціонує система електронного врядування в м. Сакраменто та як це забезпечує прозорість місцевої влади? Чи є в Сакраменто прозорий бюджет і чи знаходиться він у відкритому доступі? 


Що собою представляє система 311 та які питання можна розв’язати за допомогою цієї системи? Джозеф Девлін продемонстрував як діє ця система зі свого мобільного пристрою та показав, з якими запитами найчастіше звертаються громадяни (не встигли вивезти сміття, загублені речі, аварії тощо).
Активістів цікавило все: і питання електронного діловодства, менеджменту, і технічні аспекти, які зрозумілі тільки фахівцям.


Як подаються запити від громадян? Яким чином здійснюється обробка цих запитів та як відбувається повідомлення громадян про результати їхніх запитів? 
Ще один аспект, який цікавив учасників заходу: чи потрібна ідентифікація особи, коли відбувається запит. Відповідь експерта була така: «Ні, не потрібна, бо важливіший зміст запиту та вирішення проблеми, ніж те, від кого цей запит надходить». Саме те, що особа не ідентифікується, дозволяє зробити процес звернень в США більш відкритим та прозорим і демонструє, що завдання місцевих чиновників спрямовані на надання якісних адміністративних послуг населенню, а не на пошук невдоволених роботою місцевої влади. Питання ж фаховості та ефективності чиновників вирішуються через прийняття їх на роботу на конкурсній основі і систему контрактів.


Крім того, бюджетна інформація в Сакраменто не приховується, всі документи, які приймаються міською радою, знаходяться у відкритому доступі, в тому числі всі рішення, відео, записи трансляцій засідань міської ради розміщені в хронологічному порядку. Коли ж є підозри громадян щодо використання чиновниками своїх повноважень у приватних цілях, може бути надана за запитом будь-яка ділова переписка чиновників. Постійне знаходження органів місцевого самоврядування під громадським контролем, практично унеможливлює існування корупції. Таким чином, перебування експерта в Україні дозволяє не тільки познайомитися з системою електронного врядування США, а також налагодити зв'язки з місцевою владою Каліфорнії та більш ретельно поставитися до питань реформування місцевого самоврядування.

 

 

 

bottom of page